Wzdęty brzuch wieczorem w ciąży: przyczyny

Wzdęty brzuch wieczorem w ciąży: przyczyny

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Wzdęcia brzucha to jedna z dolegliwości, którym musi sprostać kobieta w stanie błogosławionym. Bywają one szczególnie dokuczliwe w ostatnim trymestrze ciąży. Poznaj przyczyny wzdętego brzucha wieczorem i dowiedz się, w jaki sposób funkcjonuje Twój organizm w tym wyjątkowym czasie. 

Wzdęty brzuch wieczorem w ciąży - przyczyny

Ciąża to okres, w którym Twój organizm nieustannie się zmienia. To z kolei powoduje liczne dolegliwości, w tym bóle brzucha. Z wieloma z nich można sobie bez trudu poradzić wprowadzać niewielkie modyfikacje w diecie i zmieniając przyzwyczajenia w konsumowaniu konkretnych posiłków.

Jednym z najczęściej występujących problemów są wzdęcia. Mogą pojawić się na skutek rozluźniającego działania progesteronu i ucisku macicy na jelita. Kolejnym czynnikiem powodującym wzdęcia w ciąży jest intensywniejsza praca gospodarki hormonalnej na mięśnie jelit. W efekcie pokarm przesuwa się wolniej przez ten fragment układu pokarmowego, jelita pracują wolniej, zaś bakterie stopniowo rozkładają treści pokarmowe. W rezultacie występują gazy i wzdęcia. 

Wzdęcia w ciąży a stres

Wzdęcia mogą być skutkiem silnego stresu w trakcie ciąży. W tym wyjątkowym czasie należy szczególnie zadbać o siebie i swoje dobre samopoczucie. Niestety negatywne skutki stresu odbijają się nie tylko na przyszłej mamie, ale i na dziecku. 

Wzdęcia w ciąży - czy są niepokojące?

Wzdęty brzuch to także efekt nadmiernego wydzielania śliny, dlatego w tym czasie powinniśmy porzucić żucie gumy. Dolegliwości mogą mieć również poważniejsze przyczyny - wzdęcia pojawiają się w momencie niedrożności przewodu pokarmowego lub choroby, któregokolwiek z narządów trawiennych. Wzdęty brzuch powinien wzbudzić nasz niepokój w momencie, gdy towarzyszy im ból, wymioty bądź stan podgorączkowy. Jeżeli natomiast wzdęcia pojawiają się sporadyczne nie ma powodów do obaw.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 194 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Leczenie chorób