Właściwości orzechów włoskich

Właściwości orzechów włoskich

Redakcja

2016-08-17

brak komentarzy

Czy wiesz, że orzechy włoskie posiadają właściwości lecznicze? Pomagają w walce z hemoroidami, zbawiennie działają na żaołądek i wzmacniają system nerwowy.

Włoskie orzechy niszczą nadpotliwość

Duża ilość garbników i związków o cechach charakterystycznych antybakteryjnych powoduje, że wywar z liści orzecha okazuje się świetnym środkiem efektywnie zwalczającym nadmierną potliwość, szczególnie stóp. Można w nim mimo wszystko nie wyłącznie moczyć stopy, ale również podawać go do kąpieli – wówczas wywar podziała kojąco na skórę a także złagodzi wszelkiego typu zaczerwienienia.

Włoskie orzechy leczą żylaki a także hemoroidy

To sprawka znajdujących się w liściach orzecha włoskiego: działających ściągająco garbników, przeciwzapalnych flawonoidów i związków hamujących drobne krwawienia z zniszczonych naczyń. W związku z tym wszelkie owe elementy wykorzystywane okazują się w preparatach dedykowanych kuracji hemoroidów czy żylaków nóg. Efektywny okazuje się także naszykowany z liści wywar – można go używać do nasiadówek, okładów, przemywania.

Włoskie orzechy niwelują problemy żołądkowe

Silne cech bakteriobójcze orzechów włoskich – oddziałują na paciorkowce, gronkowce, drobnoustroje duru brzusznego – i grzybobójcze, przeciwzapalne a także odtruwające znajdują się zbyt pomocne w przypadku nieżytów układu trawiennego, zatrucia, rozwolnienia bakteryjnego. W tego typu chorobach żołądkowych można ratować się odwarem z liści lub domowej roboty nalewką z zielonych orzechów. Może okazać się ona pomocna także w zwalczaniu pasożytów układu trawiennego.

Włoskie orzechy umacniają system nerwowy

Za pomocą obecności kwasu lanolinowego orzechy włoskie posiadają zbawienne znaczenie na komórki nerwowe. To właściwości umacnia także znaczna ilość foliowego kwasu a także magnezu. W związku z tym orzechy znajdują się rekomendowane ludziom nadpobudliwym, przemęczonym, zestresowanym a także mającym problemy z pójściem spać.

Włoskie orzechy uefektywniają pracę mózgu

Za pomocą ogromnej ilości fosforu orzechy włoskie świetnie mają wpływ na sprawność mechanizmów myślowych, znajdują się rekomendowane bardzo ludziom uczącym się. Na pracę mózgu wartościowy znaczenie posiadają również miedź a także mangan i kwas linolenowy – tkanka tłuszczowa z zespołu wielonienasyconych, z jakiego ciało wytwarza kwasy omega-3, będące jednym z kluczowych „budulców” komórek mózgowych.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety