Spa w ciąży - idealny sposób na relaks dla przyszłych mam!

Spa w ciąży - idealny sposób na relaks dla przyszłych mam!

Redakcja

2016-12-20

brak komentarzy

SPA w ciąży to z pewnością dobry pomysł. Czemu? Bo w ciąży najważniejszy jest spokój i relaks. W uzyskaniu owego kruchego stanu ducha i ciała bez wątpienia pomoże ci spotkanie w ośrodku SPA. Masz wątpliwości czy zbiegi SPA w ciąży są bezpieczne? Całkowicie bezcelowo. Świetny pomysł! Doczytaj, o czym musisz wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wyjazd.

SPA w ciąży - kiedy najrozsądniej jechać?

Zdaniem specjalistów, idealny okres na pobyt w spa to drugi i początek trzeciego trymestru ciąży. Do 12. tygodnia ciąży wykształcają się przecież najważniejsze narządy potomka i bezpieczniej bywa w żaden sposób nie zakłócać owego procesu. Zaś po 34. tygodniu, gdy brzuch jest bezzwłocznie spory, podróże są nazbyt ogromnym obciążeniem dla młodej matki, stwarzają także niebezpieczeństwo przed czasem wydania dziecka na świat.

Które SPA dla ciebie

Taki wyjazd ma być dla ciebie czystą przyjemnością. Wobec tego nie wybierz pochopnie ośrodka. Przejrzyj oferty większej liczby, parunastu miejsc, sprawdź czy posiadają profesjonalne programy dla kobiet w ciąży. Zastanów się także, na czym ci w szczególności zależy. Czy istotna jest lokalizacja ośrodka, liczba zabiegów, standard pomieszczenia, bliskość ogromnego miasta, a może opieka medyczna? Dla kobiet w ciąży doskonałe są spa leżące nad Bałtykiem – w urodzeniu dziecka zwiększa się przecież popyt na jod. Ale daruj sobie taki wyjazd, jeżeli nad morze trzeba jechać przez całą Polskę – wówczas bezpieczniej powinno być znaleźć jakiś ośrodek bliżej domu (ośrodki spa porozrzucane są generalnie po całej Polsce).

Jakie wybrać zabiegi SPA

Gdy zaszłaś w ciążę, organizmie zaczęły się gwałtowne modyfikacje zaburzenia gospodarki hormonalnej. Ich rezultaty uboczne widzisz co rankiem w lustrze – skóra stała się bardziej jedwabista, nie przetłuszcza się. Nie bez przyczyny mówi się, że dziewczyny w ciąży pięknieją. Dopilnuj i tak – jeżeli bezpośrednio przed stanem błogosławionym doświadczyłaś cerę suchą, może dojść do jej wysuszenie i łuszczenia się. Wobec tego w spa zaleca się zrobić użytek z zabiegów nawilżających i odżywczych cerę również twarzy, i reszty ciała. Zalecane są kuracje uelastyczniające i umacniające cerę jako profilaktyka rozstępów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Ciąża