Kurkumina i czepota puszysta: dwa naturalne środki przeciwbólowe

Kurkumina i czepota puszysta: dwa naturalne środki przeciwbólowe

Redakcja

2016-09-07

brak komentarzy

Te ekologiczne składniki działają jak powszechne tabletki uśmierzające ból, po które sięgasz, gdy coś zaczyna strzykać, ćmić lub łamać. Jest między nimi jednak fudamentalna rozbieżność – przeciwnie do medykamentów nie powodują efektów ubocznych, takich jak na przykład zaburzenia krążenia, żołądkowo-jelitowe czy dolegliwości sercowe. Zobacz, które naturalne składniki i substancje pomogą złagodzić ci ból bez przymusu wizyty w aptece.

Kurkumina

To element bardzo znanej przyprawy określany jako kurkuma. I choć łączymy ją z kuchnią indyjską, to w Indiach od bardzo dawna używa się jej cechy zdrowotne także w medycynie ajurwedyjskiej. Kurkumina działa analogicznie jak kapsaicyna – blokuje receptory bólu, ale więc białka odpowiadające za stany zapalne wewnątrz organizmu. Miksturę bardzo często używa się w kuracji bólów artretycznych. Kurkumina pomaga w detoksykacji wątroby, regeneracji po treningu komórek mózgowych, redukuje niebezpieczeństwo zapadnięcia na dolegliwość Alzheimera czy stany depresyjne.

Czepota puszysta

Czepota puszysta, powszechnie zwana kocim pazurem – w medycynie tradycyjnej używa się również korzeń, jak i korę owej rośliny. Jej naturalnym otoczeniem są tereny Ameryki Południowej i Środkowej, ale najwyższe skupiska są w lasach deszczowych Amazonii. Czepota polepsza układ immunologiczny organizmu i funkcjonuje jak środek przeciwzapalny, blokując ciału produkcję prostaglandyn – hormonów odpowiedzialnych za objawy stanu zapalnego, np. ból, opuchlizna czy zaczerwienienie. Roślina posiada także ogrom antyoksydantów, poszerza krwionośne naczynia, służy odprężyć się mięśniom i jest sprawdzonym środkiem diuretycznym.

Zobacz też: Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Leczenie chorób