Katar u dziecka- jak leczyć?

Katar u dziecka- jak leczyć?

Redakcja

2016-12-12

brak komentarzy

Małe dzieci łapią katar niesamowicie łatwo oraz dość źle go znoszą. Katar zakłóca oddychanie a także nie pomaga spać w nocy. Jak pomóc dziecku oraz uśmierzyć dolegliwości powiązane z katarem? Co wykonać, by trwał jak najkrócej?

Detoksykacja zakatarzonego noska

Głównie powinno się mu udrożnić nos. Ułóż maluszka na plecach, odchyl jego główkę do tyłu a także do dowolnej dziurki zapuść po 1–2 krople wyjętej z lodówki soli fizjologicznej lub morskiej (są ogólnodostępne w aptece bez recepty). To obkurczy naczynia, redukując opuchliznę, a także rozrzedzi wydzielinę. Przytrzymaj dziecko przez chwilę w pozycji leżącej, aby krople nie wypłynęły. Następnie połóż je na brzuszku oraz poczekaj, aż maź z narządu węchu spłynie. Miejsca noska subtelnie wytrzyj płatkiem kosmetycznym oraz posmaruj maścią majerankową lub wazeliną – zapobiegnie otarciom oraz uprości oddychanie.

Nauka pocierania chusteczką zakatarzonego noska

Obowiązkowo naucz dziecko wycierać nos. Znajomość możesz zacząć, gdy skończy rok, ale tylko trzylatek będzie potrafił wykonać to prawidłowo. Namów dziecko, aby przyłożyło do nosa miękką jednorazową chusteczkę, ucisnęło palcem jedno skrzydełko narządu węchu, zaczerpnęło powietrza, zamknęło buzię oraz dmuchnęło z całej mocy. Następnie niech wydmucha drugą dziurkę (wydmuchiwanie obu jednocześnie sprzyja zapaleniu ucha). Przedtem opłaca się zakroplić dziecku do noska sól fizjologiczną lub morską – rozmiękczoną wydzielinę szybciej wydmuchać.

Katar u niemowlaka

Z zakatarzonym maluszkiem a także niemowlęciem pójdź jak najprędzej do pediatry. Drogi oddechowe małych pociech są szczególnie krótkie, a to sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusów. W związku z tym banalny katar może szybko przerodzić się w stan zapalny ucha środkowego, krtani, a także płuc. Ze starszym potomkiem da się nieco poczekać. Jeżeli mimo domowej kuracji po 2–3 dniach nie będzie polepszenia, musimy przedyskutować się z lekarzem, który zaleci właściwe tabletki. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Leczenie chorób