Jak leczyć ostrogi piętowe?

Jak leczyć ostrogi piętowe?

Redakcja

2016-08-25

brak komentarzy

Wprawdzie piętowe ostrogi nie budzą zagrożenia dla naszego zdrowia, mogą jednak spowodować duży dyskomfort u osoby dotkniętej tym kłopotem. Jest to zwłaszcza spowodowane wyczuwalnym bólem stóp w obszarze pięty, za każdym razem w trakcie spacerowania, gdy stopa dotknie gruntu. W związku z tym zaleca się skorzystać z technik, które zminimalizują wrażenia bólowe.

Najłatwiejszym rozwiązaniem na piętowe ostrogi okazuje się zastosowanie paliatywnych właściwości chłodu. Polega to na bezpośrednim używaniu kostki lodu w obszarze dokuczliwego obszaru pięty. Możesz także wykorzystać produkty takie jak zmrożona puszka czy butelka. Taki chłodzący kompres przytyka się do powierzchni skóry na okres mniej więcej 5-10 minut. Nie należysz przekraczać tego czasu, ponieważ może to grozić odmrożeniem skóry – przypadłością bez wątpienia groźniejszą aniżeli piętowe ostrogi.

Pomoże Ci też chodzenie boso. To bardzo ważne w leczeniu ostrogi piętowej.

Niezmiernie istotne okazuje się to, by pomimo odczuć bólowych powiązanych z piętowymi ostrogami, nie zrezygnować z umiarkowanego ruchu. Stroń od długotrwałego przebywania w jednej pozycji, ponieważ może to w rezultacie powodować ból z braku aktywności fizycznej. Właściwa aktywność pomoże ci zyskać sprawność danego obszaru ciała i systematycznie realizowana doda ci siły. Ćwiczenia muszą być przeprowadzane w taki sposób, by wyeliminować problem zakwasów tkanki mięśniowej, tj. bólu mięśni. Nie trzeba robić wyczerpujących treningów fizycznych. Starczy przykładowo dynamiczny spacer.

Trzecią techniką okazuje się leczenie, które polega na używaniu medykamentów minimalizujących obrzęk oraz zapalenie w obszarze ostrogi piętowej. Co poniektóre z popularnych medykamentów na piętowe ostrogi posiadają ibuprofen. Składnik taki jest także zawarty w powszechnie dostępnych lekach OTC. Jednak bezpośrednio przed wyborem danego leku skontaktuj się obowiązkowo z lekarzem.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciałaLeczenie chorób