Dlaczego stopy nadmiernie się pocą?

Dlaczego stopy nadmiernie się pocą?

Redakcja

2016-08-16

1 komentarz

Nadpotliwość stóp to udręka. Stale przysparza wstydu a także zakłopotania. Parę łatwych środków pozwoli zredukować uciążliwy kłopot przesadnej potliwości stóp maksymalnie. Pragniesz trwale uwolnić się od kłopotu z przykrym zapachem stóp? Możesz zrobić użytek z ostrzykiwania toksyną botulinową.

Czemu stopy się pocą?

Pocenie się okazuje się sprawdzonym procesem fizjologicznym. Najmocniej pocą się stopy a także ręce, bo z całą pewnością w tych przestrzeniach jest najwięcej gruczołów potowych. Bywa mimo wszystko, że stopy pocą się tak silnie, że nie można czuć się bez przeszkód we własnej skórze. Przeważnie potliwość stóp okazuje się przejawem innych schorzeń żołądka a także wobec tego zaleca się, by problemowi przyjrzał się specjalista.

Intensywne pocenie się stóp zazwyczaj bywa sprowokowane określa się wahaniami żołądka, chorobami metabolicznymi (przykładowo cukrzyca, nadczynność tarczycy), chorobami neurologicznymi, niektórymi chorobami zakaźnymi a także wahaniami hormonalnymi - bardzo w czasie dorastania a także dojrzewania. Przyczyną przesadnej potliwości może posiadać także głęboki zdenerwowanie, nerwice, dysfunkcje emocjonalne.

Przyczyną potliwości bywa niewłaściwa zbilansowana dieta, w tym spożycie ostrych pokarmów a także ziół. Potliwość pojawia się także z powodu zakładania skarpet z bezwartościowych włókien (nasilają pocenie się oraz trwale magazynują przykry zapach, jakiego nie eliminuje pranie), całodziennego spacerowania w butach z bezwartościowych, nieprzepuszczalnych włókien oraz nieutrzymywania higieny stóp.

Jak pielęgnować pocące się stopy?

Każdego dnia myjemy stopy, ścieramy zrogowaciały naskórek (w nim także „przechowuje się” przykry zapach potu) a także wkładamy czyste skarpetki lub rajstopy. Zawilgocone buty odstawiamy, by właściwie wyschły. Każdego dnia stosujemy dezodorantów do stóp. Osiągalne okazują się także skarpetki z odrobiną profesjonalnych włókien węglowych, które pochłaniają brzydki zapach. Zdecydowanie warto również przetestować wkładki z trawy morskiej lub ziół, którzy zmniejszają zapach potu.

Jeżeli poszanowanie higieny nie służy zaleca się szukać pomocy u specjalisty medycyny estetycznej, specjalisty chorób skórnych lub chirurga. Być może ulgę dadzą przepisane dzięki specjalisty maści przeciwgrzybicze, antybiotykowe lub antybakteryjne.


Dodaj komentarz

Komentarze

begosia86

2016-08-16 15:45:37


Mam taki problem - stosuję krem do stóp i ok, działa do 24 h. ALe wystarczy że dzień nie posmaruję i nic - dalej ten sam problem. Czy naprawdę trzeba to stosować już codziennie do końca życia??

Pielęgnacja ciała