Czy zupy są zdrowe?

Czy zupy są zdrowe?

Redakcja

2016-08-31

brak komentarzy

Zupy to potrawy, które pojawiają się w wielu kuchniach - i nic dziwnego! Są pyszne, pożywne oraz bogate w warzywa, które mają wpływ na walkę z nadwagą. Co więcej, przeciętny Polak je nawet 100 l zup rocznie. W czym tkwi ich fenomen i dlaczego zaleca się spożywać zupy?

Sposób na spożywanie warzyw

Wiemy, że codziennie musimy spożywać 5 porcji warzyw i owoców, lecz w rzeczywistości zazwyczaj trudno uzyskać taki rezultat. Jeżeli masz kłopot z powiększeniem ilości tych składników w codziennym menu, postaw na zupy. Do przyrządzenia jedzenia potrzebujemy bardzo często paru różnorodnych rodzajów, a każde warzywo to dawka innych witamin i minerałów. Ich zróżnicowanie jest pewnością, że organizm dostaje wszelkie potrzebne składniki. Najdogodniej spożywać zupy wielowarzywne, przykładowo włoskie minestrone czy polską jarzynową.

Metoda na rozgrzanie ciała

Zupa to idealna opcja na zimowy posiłek. Talerz ciepłego płynu działa rozgrzewająco oraz umacnia układ immunologiczny. To przepis na uchronienie się od sezonowych infekcji. Istotne, by uzupełnić danie stosownymi składnikami. Czosnek, cebula, imbir, chili, kurkuma, tymianek, cynamon to substancje, które w naturalny sposób umacniają układ odpornościowy, a przy tym efektywnie rozgrzewają.

Smaczne, tanie i proste

Przyszykowanie zupy okazuje się trywialnie proste i poradzi sobie z tym choćby początkujący kucharz. Oprócz tego zupy są tanie – niezbędne są głównie jarzyny, które kosztują niedużo, a są pełne składników odżywczych. Wielką zaletą zup okazuje się ich wszechstronność – możemy stosować ulubione jarzyny, mrożonki, sezonowe produkty, różnorodne zioła i za każdym razem uzyskamy inne danie. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety