Czy dieta powinna zależeć od grupy krwi? Zagadka rozwikłana!

Czy dieta powinna zależeć od grupy krwi? Zagadka rozwikłana!

Redakcja

2016-08-16

1 komentarz

Dieta zgodna z grupą krwi posiada tyle samo wrogów co entuzjastów. Podzieliła nawet specjalistów ds. żywienia – również w Polsce! Skąd wzięło się tyle kontrowersji a także czy takie udoskonalenie sposobu żywienia faktycznie powoduje jakieś wymierne rezultaty? Jakie są plusy i minusy diety zgodnej z grupą krwi?

Dieta a grupa krwi – prawda czy mit?

Zgodnie z zasadami tego jadłospisu w naszej grupie krwi zapisana jest najdogodniejsza metoda żywienia. Tak przynajmniej przekonują autorzy owej metody, lekarze: James a także Peter D'Adamo. Dietę zaleca się nie tylko ludziom, którzy posiadają problemy ze zrzuceniem wagi, ale także tym, którzy chcą zmienić oraz polepszyć swój sposób żywienia się.

Według autorów jadłospisu - ludzie, którzy posiadają różnorodne grupy krwi (A, B, AB, O) w różny sposób trawią wszystkie pokarmy. W związku z tym podzielili oni produkty żywieniowe na składniki zalecane dla danych grup krwi, neutralne i wykluczone. Idąc tym tropem dowiadujemy się, że składniki wykluczone są przez nas (z powodu naszej grupy krwi) nieodpowiednio metabolizowane, a wręcz toksyczne i szkodliwe oraz, że z tego powodu odkładają się w ciele w formie warstwy tłuszczu. Dostosowując się do reguł żywieniowych dla swojej grupy krwi na wadze tracimy wolniej aniżeli w przypadku innych diet (stricte wyszczuplających), ale polepsza się nasze dobre samopoczucie, rozpędza się również i nasza przemiana materii, a rezultat jest długotrwały (o ile stale przestrzegamy określonych w diecie zasad).

Dieta zgodna z grupą krwi – opinie ekspertów nie wróżą nic dobrego

Jadłospis zgodny z grupą krwi to jeden z prawdziwych „hitów związanych z jedzeniem” rodem z USA. Ponoć odchudza, jak niejedna dieta-cud, która zakłada eliminację wielu grup produktów. Im mniejszy mamy wybór tym zdecydowanie mniej zjadamy, a w rezultacie dostarczamy sobie wraz z pożywieniem mniejszej ilości kcal. Nie zapominajmy lecz, że wyłącznie stosowanie zrównoważonej, zbilansowanej diety zapewnia rozsądny a także długotrwały efekt odchudzania.

Przede wszystkim jadłospis zgodny z grupą krwi jest niedoborowy a wykorzystywany przez długi czas może sprawić, że zapadniemy na ciężka do wyleczenia anemię lub inne groźne dolegliwości związane z ogólnym wyczerpaniem organizmu.

Do tego, po zaprzestaniu aplikowania jadłospisu, utracone centymetry dość błyskawicznie powracają. Nie jest to więc dieta, która uczy prawidłowych przyzwyczajeń żywieniowych, którymi możemy inspirować się na dłużej, a listy produktów ustalonych przez jej twórców nie mają swojego potwierdzenia w jakichkolwiek poważnych badaniach dot. poszczególnych grup krwi. Korzystanie z tak skomponowanych menu może więc być dość ryzykowne! 


Dodaj komentarz

Komentarze

mihaela07

2016-10-21 17:55:30


ja traktuję to jako kolejny pic na wodę pseudo-naukowców...

Tabletki na odchudzanieZdrowe odżywianieDiety