Czego używać zamiast pasty do zębów?

Czego używać zamiast pasty do zębów?

Redakcja

2016-09-02

brak komentarzy

Co poniektóre substancje używane w pastach do zębów mogą okazać się szkodliwe dla naszego zdrowia. Przykładowo fluor w zbyt dużej ilości przyczynia się do ciemnych plamek na zębach, a nawet do wyczerpania kości czy kłopotów z hormonem tarczycy. Dla tych, którzy poszukują przyjaznych zamienników, prezentujemy parę opcji. Zobacz, czego warto używać zamiast pasty do zębów z drogerii.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona działa nad wyraz sprawnie. Szczoteczkę do zębów trzeba bezpośrednio posypać proszkiem lub dodawać do niego wody, by gęstość zdecydowanie bardziej przywoływała na myśl pastę. Jednak zaleca się mieć na uwadze, że preparatu nie powinniśmy używać nazbyt często. Soda może bowiem działać na szkliwo zębów jak papier ścierny, zużywając wrażliwą powłokę i spowodować nadwrażliwość. Analogicznie jak sodę oczyszczoną używać można sól morską. Zabija ona drobnoustroje w ustach i posiada sole mineralne, które pomagają wzmacniać zęby.

Poznaj też sprawdzone, domowe sposoby pielęgnacji ust

Olej z kokosów

Olej z kokosów to następny naturalny przepis na mycie zębów. Trzeba go przyjmować bez dodatków lub łączyć z sodą oczyszczoną lub solą morską. Przejawia cechy przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co pomaga redukować ilość drobnoustrojów w jamie ustnej.

Ziołowy proszek do zębów

Na rynku ogólnodostępne okazują się także ziołowe proszki do zębów, które efektywnie oczyszczają zęby i obronią bezpośrednio przed rozwojem próchnicy, a zawierają wyłącznie ekologiczne substancje. To zazwyczaj kombinacja ziół, takich jak mięta pieprzowa, aloes, gorzknik kanadyjski czy goździki. Nie jedynie precyzyjnie czyszczą zęby, ale także wspomagają w takich dolegliwościach, jak stany zapalne dziąseł lub wrzody jamy ustnej.

Mydło ekologiczne

Zdrowe mydło bez dodatków aromatycznych także może być używane do mycia zębów. Smak może nie jest wspaniały, ale jedni twierdzą, że lepiej czyści aniżeli pasta, a do tego nie posiada substancji, które mogą wyrządzić krzywdę zdrowiu. Na rynku ogólnodostępne jest przykładowo mydło z węglem drzewnym, który wchłania drobnoustroje, trucizny i przykre zapachy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Domowe kosmetykiPielęgnacja ciała