Choroby, których objawem jest uczucie zmęczenia

Choroby, których objawem jest uczucie zmęczenia

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Wrażenie wyczerpania nie jest dla nas istotne. Zamiast snu stosujemy kofeinę lub wmawiamy sobie, że trzy – cztery godziny każdego dnia spędzone w łóżku pomogą. To nieprawidłowe przekonanie powoduje, że nie zwracamy uwagi na symptomy wysyłane przez ciało. Zobacz przypadłości, których podstawowym objawem jest uczucie zmęczenia.

Cukrzyca

Przemęczenie, obok intensywnego pragnienia oraz nagminnego oddawania moczu jest najczęściej pojawiającym się przejawem cukrzycy typu 2. W tym stanie ciało stara się sterować ilością glukozy w krwioobiegu, co zazwyczaj doprowadza do skrajnego wycieńczenia. Innymi symptomami, które możemy połączyć z cukrzycą, są: nagła utrata wagi, zawroty głowy, a także omdlenia wywołane niedocukrzeniem.

Czytaj także: Czy picie dietetycznego mleka ma sens?

Depresja kliniczna

Stany depresyjne jest jednym z dysfunkcji mózgu, które mogą doprowadzić do smutku oraz wyczerpania. Według specjalistów efekt taki nie jest jednak do końca poznany, zatem trudno o dokładną przyczynę wystąpienia osłabienia. Niedobór siły powiązany z depresją utrudnia chorym wyjście z własnych domów czy zajmowanie się codziennymi powinnościami. Występują także kłopoty z koncentracją, utrata apetytu czy odczuwanie smutku.

Stan zapalny wsierdzia

Zapalenie wsierdzia jest chorobą, zapaleniem mięśnia sercowego. Dochodzi do niego przez styczność drobnoustrojów zawartych w krwioobiegu z wewnętrzną wyściółką mięśnia sercowego, a więc właśnie z wsierdziem. Najbardziej zagrożone na tego typu zakażenia są osoby posiadające sztuczne zastawki serca. Specyficznymi symptomami dla owego schorzenia jest nie wyłącznie przemęczenie, ale również gorączka oraz drgawki. W poszczególnych sytuacjach niezbędne jest nie farmakologiczne leczenie, a nawet hospitalizacja.

Czytaj także: Potas i wapń na rzecz serca

Bezdech senny

Przemęczenie odczuwane zaraz po wstaniu z łóżka może okazać się rezultatem bezdechu sennego. To schorzenie sprowokowane zwężeniem lub zablokowaniem dróg oddechowych. W rezultacie sen zakłócony jest przez płytki oddech i przedłużone przerwy między następującymi po sobie oddechami. Bezdech senny nie grozi życiu pacjenta, aby bez wątpienia obniża jakość snu. Rezultatem tego pacjenci czują przeforsowanie zaraz po wstaniu z łóżka.

Czytaj także: Dieta antynowotworowa - czyli jaka?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDietyLeczenie chorób