Trądzik u osoby dorosłej - skąd się bierze?

Trądzik u osoby dorosłej - skąd się bierze?

Redakcja

2016-09-09

1 komentarz

Trądzik osób dorosłych zaczęto wyróżniać od odmiany młodzieńczej zmian trądzikowych od niedawna. Bywa choroba, która swoimi symptomami nie odróżnia się od tych, które powstają w zmianach trądzikowych powiązanym z dojrzewaniem płciowym.

Co to jest trądzik dorosłych?

Trądzik dorosłych lubi lokalizować się na brodzie oraz wzdłuż żuchwy. Zaskakuje oraz frustruje chorych nieprzewidywalnością i nasileniem procesu zapalnego. Broda z upływem czasu będzie przewlekle czerwona, bo stale na niej coś jest. Trądzik dojrzałych zdecydowanie częściej dotyczy kobiet (12% społeczności płci żeńskiej) niż panów (3%) oraz zdecydowanie wpływa do spadku jakości życia chorych dotkniętych tą dolegliwością.

Zobacz też: Jak pozbyć się zmarszczek na szyi

Trądzik u osób dorosłych - choroba społeczno-cywilizacyjna?

Trądzik u osób dorosłych polega na rozwijaniu się zapalnych modyfikacji o charakterystycznej lokalizacji (broda, podbródek, linia żuchwy oraz dolny pas policzków), owych samych jak w trądziku młodzieńczym, tylko wiek nie ten sam. Na obraz zmian chorobowych składa się większa produkcja wydzieliny, tworzenie się wągrów oraz modyfikacji zapalnych, zawartość flory bakteryjnej beztlenowej, która pożywia się elementami wydzieliny i niewłaściwe rogowacenie w ujściach mieszków włosowych, gdzie uchodzi łój.

Jak leczyć trądzik u osób dorosłych?

Pacjenci, którzy trafiają do specjalisty chorób skórnych z tą kategorią zmian trądzikowych, to głównie panie, które wypróbowały przeróżne produkty przeciwtrądzikowe, są załamane brakiem ich efektywności oraz poszukują natychmiastowych rozwiązań medycznych. Oczekują od specjalisty chorób skórnych zasadniczych rozwiązań, w trakcie gdy ich skóra po zastosowanych specyfikach, niewłaściwie dobranych oraz nadmiernie stosowanych, jest podrażniona, przesuszona na zewnątrz z głębokimi bliznami po trądziku

Zobacz też: Co się znajduje w składzie kosmetyków?

Polecamy

Manuskin Active opinie 2017

 


Dodaj komentarz

Komentarze

karinazaborska

2016-10-25 09:19:23


ja mam 34 lata i NADAL mam trądzik. jest mi z tym bardzo ciężko, bo niestety w pewnym wieku te problemy powinny przecież już zniknąć. słyszałam, że kwestie trądziku można wyrównać tabletkami anty? co sądzicie? któraś próbowała?

Domowe kosmetykiPielęgnacja ciała