Soczewki, okulary czy operacja laserowa na wadę wzroku?

Soczewki, okulary czy operacja laserowa na wadę wzroku?

Redakcja

2016-10-06

1 komentarz

Trudności ze wzrokiem posiada dużo ludzi. Część z nich chodzi na siłownię oraz klubu fitness. Ale co w trakcie treningów sprawdza lepiej: soczewki czy okulary?

Wady, atuty

Absolutnie wszystko jest zależne od prywatnych preferencji - i soczewki, i okulary pomagają, bo zwyczajnie powodują, że widzimy otaczający nas świat wyraźniej. Z pewnością pomagają w tym sensie, że polepszają widzenie, zaś same oprawki okularowe w dynamicznym typu sportu pozwalają nam troszeczkę przeszkadzać. Mogą się zsuwać, mogą zaparowywać, mogą się zabrudzić... To może rozpraszać zdolności skupienia a także jednocześnie pogorszyć rezultaty kondycyjne. Na nieszczęście - choćby kondycyjne modele oprawek posiadają własne ograniczenia oraz w kwestii szczególnie mocnej wady wzroku pozwalają się na niewiele przydać.

Zastanów się, co się opłaca

W takim razie dobrze pomyśleć, czy nie lepszym wyborem byłoby założenie soczewek lub laserowy zabieg korekcji wzroku. - Mimo wszystko i soczewki mają własne mankamenty - nie kryła Specjalistka
W związku z tym najskuteczniejszym wyborem okazuje się zabieg chirurgiczny. Jak zauważyła Specjalistka gdy zsumujemy kupowane systematycznie pudełka soczewek czy następne nowe oprawki oraz szkła szybciej czy później okaże się, że wydaliśmy tyle samo oszczędności, ile zapłacilibyśmy za operację laserową.

Jak wygląda zabieg?

Cały zabieg trwa mniej więcej kwadrans oraz jest programowany w komputerze, a to oznacza, że pracą lasera steruje laptop. Specjalista ustawia wskaźniki funkcjonowania lasera oraz monitoruje przebieg zabiegu. Laser funkcjonuje jakieś 1/2 minuty na każdym kolejnym oku. Ból w trakcie zabiegu okazuje się sprawa indywidualną zależnie od tego, jaki mamy próg bólu. Sam zabieg ciągnie się mimo wszystko dość krótko, zatem ewentualny ból jest niczym porównując z ogromnym polepszeniem się komfortu życia.


Dodaj komentarz

Komentarze

iwonaski3

2016-10-21 18:01:01


okulary sa bardzo irytujace... ciagle ma sie cos na twarzy. ja wybralam soczewki

Leczenie chorób