Oliwka hydrofilna do mycia twarzy

Oliwka hydrofilna do mycia twarzy

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Dokładne oczyszczenie twarzy to pierwszy i najważniejszy krok w kierunku odpowiedniej pielęgnacji. Bez niego ani rusz! Dlatego szalenie istotny jest wybór odpowiedniego kosmetyku, który skutecznie usunie wszelkie niedoskonałości, a przy tym będzie odpowiedzią na kobiece potrzeby. Ostatnie rekordy popularności bije oliwka hydrofilna do mycia twarzy. Czy faktycznie warto po nią sięgnąć?

Czym jest oliwka hydrofilna?

Bijąca rekordy popularności oliwka hydrofilna to dwufazowa oliwka oczyszczająca. Jej bazą są naturalne oleje, które w kombinacji przynoszą doskonałe nawilżenie cerze, a przy tym skutecznie usuwają makijaż i wszelkie zabrudzenia. Używanie oliwki jest szczególnie rekomendowane w połączeniu z koncentratem ziołowym, który rozpuszcza zanieczyszczenia zarówno w wodzie, jak i tłuszczach. Co więcej, odpowiednio dobrane zioła to wykonanie pierwszego kroku w kierunku rozwiązywania skórnych problemów. 

Jak działa oliwka hydrofilna?

Oliwka hydrofilna doskonale rozpuszcza zabrudzenia i radzi sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Jej regularne używanie zmiękcza skórę, skutecznie chroni przed wysuszeniem, a także łagodzi podrażnienia powstałe w wyniki stosowania innych kosmetyków. Oliwka cechuje się naturalnym pH, dlatego też ten poziom pozwala utrzymać na skórze. Po zastosowaniu nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia napięcia na skórze. Produkt jest całkowicie pozbawiony konserwantów.

Ten doskonale łączący się z wodą kosmetyk, tworzy emulsję - najlepszą, jaką możemy zafundować swojej delikatnej cerze. 

Skład oliwki hydrofilnej

W składzie oliwki nie brakuje pakietu olejów (sezamowego, sojowego, z orzeszków ziemnych). Ich podstawowym zadaniem jest zmiękczenie i wygładzenie skóry. Pełnią także funkcję ochronną przed jej przesuszeniem. Oliwka zawiera także wyciąg z mydłokrzewu właściwego - substancja jest bogata w saponiny o właściwościach powierzchniowo czynnych. Dzięki nim właściwości oczyszczające są spotęgowane do maksimum! W kosmetyku nie brakuje także witaminy E, zwanej witaminą młodości i bisabololu. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja twarzy