Olejowanie włosów: który olejek wybrać?

Olejowanie włosów: który olejek wybrać?

Redakcja

2016-08-09

2 komentarze

Olejowanie włosów to skuteczny i ostatnio bardzo modny sposób na ich odbudowę. Olejować włosy można nawet przy każdym myciu, ale niestety często kobiety nie wiedzą, który olejek wybrać.

Oleje okazują się na rzecz włosów całkowicie naturalną odżywką, nie posiadają składników konserwujących lub zmieniających cechy chemiczne a także umieją zdziałać cuda. Pomagają między innymi w przywróceniu włosom blasku, w odnawiania włosów zniszczonych, w nawilżeniu suchych a także wzmocnieniu słabych. W szczególności rekomendowane okazują się posiadaczkom włosów suchych, połamanych, nieodżywionych, ale tak rzeczywiście używać je może każdy. Trzeba tylko dobrać odpowiedni typ olejku a także nie przekraczać zalecanej ilości.

Jak dobrać odpowiedni olejek do swojego rodzaju włosów?

Okazuje się, że to już nie takie jasne. Poznaj najskuteczniejsze oleje do włosów a także skontroluj, który będzie właściwy na rzecz ciebie. Podpowiadamy, którzy olejki zaleca się używać, by sobie nie zaszkodzić.

Osoby o włosach przetłuszczających się pozwalają używać olejki na same końcówki, by zniwelować właściwości silnie detoksykacyjnych a także wysuszających szamponów.

Podział olejków do włosów

Od strony chemicznej oleje dzieli się z uwagi na ich strukturę. Składają się z kwasów o małych, przeciętnych a także dużych cząsteczkach, co rzutuje na wnikanie skladników we włosy. Rozróżnia się oleje:

  • nasycone -  (przykładowo masło kakaowe, olej palmowy);
  • wielonienasycone (przykładowo olej z orzechów włoskich, olej słonecznikowy, olej sojowy);
  • jednonienasycone (przykładowo olej migdałowy, olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

Każdy z kategorii okazuje się odpowiedni na rzecz innego rodzaju włosów. We włosy wysokoporowate łatwo wnikają oleje o dużych cząsteczkach, a na rzecz niskoporowatych najskuteczniejsze znajdują się oleje o cząsteczkach małych.

Najchętniej używane olejki

Olejek migdałowy - posiada słodko-gorzki aromat a także oleistą konsystencję. Muszą go używać ludzie o włosach suchych a także wymagających odnawiania. Przy włosach cienkich lub przetłuszczających się można osiągnąć niechciany rezultat zlepionych kosmyków, wobec tego w takim kwestii lepiej używać go bezpośrednio przed myciem szamponem.

Olejek arganowy - jest przydatny w stylizacji włosów a także układaniu ich przy użyciu gorącego powietrza. Mogą go korzystać z wszyscy, świetnie przystosowuje się do rodzaju włosów. Działa także na ich porost. Jest często spotykanym elementem odżywek a także masek.

Olej makadamia - sprawdza się po farbowaniu, bo doskonale broni kolor a także odnawia blask. Działa również na porost włosów. Nałożony bezpośrednio przed suszeniem podkręci tempo wysychanie włosów. 


Dodaj komentarz

Komentarze

kaska061

2016-08-16 15:49:19


też polecam arganowy ale żeby kupić taki co naprawde działa to treba dać co najmniej 50 zł, a nie 10 zł i czekać na cuda

aniawoj

2016-08-12 07:46:46


chyba najlepszy arganowy

Domowe kosmetykiWłosy