Naturalne sposoby na nawilżanie skóry po opalaniu

Naturalne sposoby na nawilżanie skóry po opalaniu

Redakcja

2016-07-27

1 komentarz

Lato to czas po prostu wspaniały! Pełen wody, słońca, nieograniczonej wolności, relaksu i odpoczynku. Nie jest to jednak czas bezkarny - niedostateczna pielęgnacja skóry wystawionej na ostre promienie słoneczne może poważnie odbić się na jej wyglądzie. Działaj zanim będzie za późno. Poznaj naturalne sposoby na nawilżanie skóry po opalaniu.

O pielęgnacji skóry musimy pamiętać zawsze, a lato wcale nas od tego nie zwalnia. A zatem, jeśli nie chcemy odczuwać przykrych efektów naszego opalania (schodząca skóra po opalaniu, a niekiedy nawet i oparzenia), już wcześniej, zanim udamy się na nasz wspaniały urlop, zatroszczmy się o piękną i zdrową opaleniznę.

Nadawnianie do podstawa

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie nawilżenie ciała powinno być sprawą priorytetową – oczywiście, o ile chcemy zachować jej elastyczność i ładny wygląd na długo. Nic tak bowiem nie niszczy naszej skóry, nie powoduje jej przyspieszonego starzenia, jak właśnie słońce. Dlatego też dobre kosmetyki z filtrem dobranym do fototypu naszej skóry powinny stanowić punkt wyjścia naszej pielęgnacji, bez czego w żadną podróż absolutnie się nie ruszymy – a o tym, niestety!, wiele osób zapomina. Ale to nie wszystko. Ważne są również kosmetyki po opalaniu, łagodzące dolegliwości związane ze zbytnim oddziaływaniem promieni słonecznych na nasze ciało oraz twarz. Schodząca skóra z twarzy po opalaniu nie jest bowiem oznaką zbyt kuszącą i raczej lepiej z niej zrezygnować. Tym bardziej, że wiąże się to z przesuszeniem naskórka, nie mówiąc nic o poparzeniu, o które wcale nie tak trudno – zwłaszcza, gdy jesteśmy nosicielkami skóry bardziej wrażliwej, wymagającej. A zawsze lepiej jest zapobiegać niż później leczyć. W związku z tym za żadna cenę starajmy się nie zapomnieć o zaopatrzeniu się w kosmetyki na opalanie i po opalaniu.

Sposoby na naturalne nawilżenie skóry

Oczywiście odpowiednio nawilżoną skórę możemy uzyskać nie tylko dzięki kosmetykom. Na jakość naszej skóry wpływ ma również jej właściwe nawodnienie. Dlatego tak istotnie jest stałe spożywanie płynów, większe ponad normę (najlepiej wody mineralnej), których duże ilości tracimy podczas przebywania na słońcu. Nawadnianie skóry musi więc przebiegać od wewnątrz, gdyż to właśnie w ten sposób skóra zachowa elastyczność oraz będzie lepiej przygotowana na wchłanianie aktywnych substancji zawartych w kosmetykach. Będzie też bardziej oczyszczona, gdyż nic tak nie wpływa na usuwanie toksyn jak czysta, naturalna woda. To najbardziej naturalny sposób na nawilżanie skóry po opalaniu.


Dodaj komentarz

Komentarze

lewinski

2016-08-12 07:52:06


jak dla mnie na początku sprawdzała się oliwka, ale teraz widzę gorsze efekty już. CHyba skóra się przyzwyczaiła

Pielęgnacja skóry twarzy