Naturalne masła kosmetyczne

Naturalne masła kosmetyczne

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

W dowolnej drogerii ogólnodostępnych okazuje się dużo różnorodnych maseł do ciała, mimo wszystko dobrze skupić specjalną uwagę na produkty ekologiczne. Naturalne kosmetyczne składają się z roślinnych tłuszczy, wskutek czego są bezpieczne oraz szczególnie efektywne. Jakie ekologiczne masło do ciała wybrać?

Masło shea

Masło shea, znane także jako masło karite, wytwarza się z orzechów drzew masłosza Parka, porastającycH afrykę. Owoce owej rośliny są szczególnie zasobne w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy oraz sole mineralne. Dzięki tym substancjom masło shea doskonale nawilża oraz przeciwdziała starzeniu się cery. Przejawia biały lub nieco żółtawy odcień. W pokojowej temperaturze posiada formę stałą, mimo wszystko po rozgrzaniu w rękach przeistacza się w olejek i prosto rozsmarowuje. Systematyczne używanie powoduje, że skóra będzie miękka, gładka oraz jędrna. Masło karite pobudza gojenie zadraśnięć oraz ran, niweluje zaczerwienienia i łagodzi poparzenia od promieni słonecznych. Ma zdrowotne cechy w kwestii poszczególnych dolegliwości dermatologicznych, takich łuszczyca. Można je używać dodatkowo na włosy – doskonale odżywia wysuszone, łamliwe oraz rozdwajające się końcówki włosów.

Masło kakaowe

Masło kakaowe pozyskiwane jest z ziaren kakaowca, w związku z tym posiada świetny aromat czekoladowych przysmaków. Kakaowce naturalnie pojawiają się w lasach deszczowych Ameryki Południowej, ale teraz plantacje owej rośliny są uruchamiane także w pozostałych regionach (między innymi w Azji oraz Afryce). Dojrzałe owoce poddaje się fermentacji, suszeniu, prażeniu, mieleniu, a na koniec tłoczeniu. SPosób tworzy się masło, które jest drogocennym produktem kosmetycznym. Można używać je w czystej formie, by nawodnić oraz odżywić suchą skórę. Jest zasobne w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym nawilża naskórek oraz broni go przed czynnikami z zewnątrz. Przed użyciem trzeba ogrzać je w rękach oraz nałożyć na skórę ciała.

Masło kombo

Masło kombo to następny doskonały artykuł wywodzący się z Afryki. Wytwarza się je z owoców drzewa o nazwie muszkatołowiec afrykański. Prosto zidentyfikować ten artykuł, bo posiada ciemnobrązowy, niemal czarny odcień oraz orzechowo-korzenny aromat. Doskonale spisuje się nie wyłącznie do pielęgnacji skóry, ale dodatkowo łagodzi tkanki mięśniowej oraz stawów. Może być stosowane przez osoby chorujące na artretyzm oraz reumatyzm. Wyróżnia się także tym, że działa aseptycznie i przeciwgrzybicznie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciała