Krem nawilżający do cery tłustej i trądzikowej

Krem nawilżający do cery tłustej i trądzikowej

Redakcja

2017-01-19

brak komentarzy

Krem nawilżający do skóry trądzikowej musi mieć także cechy antybakteryjne. Zmora z trądzikiem dotyka nastolatków a także osób dorosłych. Leczenie dolegliwości powinno okazać się organizowane pod kontrolą specjalisty chorób skórnych, jako że trądzik okazuje się chorobą przewlekłą. Trądzik prowokuje, że na skórze twarzy uwydatnione okazują się wągry, wykwity grudkowo-krostowe, torbiele ropne. Właściwą pielęgnację skóry trądzikowej przyspiesza kuracja.

Jakie składniki musi posiadać krem nawilżający do skóry trądzikowej?

Cera trądzikowa wymaga troskliwej pielęgnacji. Zalecane okazuje się, by kremy nawilżające do skóry trądzikowej posiadały nie wyłącznie cechy pielęgnacyjne, ale także zdrowotne. W związku z tym, jeżeli znajdujesz się pod opieką  specjalisty chorób skórnych, poproś go o radę. Specjalista pomoże ci dobrać właściwy suplement. Dobry krem nawilżający do skóry trądzikowej musi mieć cechy przeciwzapalne, ściągające a także przeciwłojotokowe.

Czemu tak ważny okazuje się wybór kremu nawilżającego?

Otóż ludzie z cerą trądzikową czasami przesadzają ze stosowaniem mocnych specyfików odtłuszczających, które wysuszają skórę. Cera trądzikowa nie musi być myta produktami zawierającymi alkohol lub spirytus salicylowy. Ich właściwości określa się jako wyłącznie pozorne. W rzeczywistości podrażniają skórę a także potęgują wytwarzanie wydzieliny łojowej w skórze.

Krem nawilżający do skóry trądzikowej nie musi okazać się nazbyt tłusty a także wyprodukowany na podstawie lipidów, bo tłusta konsystencja kremu może wywoływać zatykanie porów a także pogarszać stan cery. W rezultacie mogą powstawać ropne wypryski rozlewające się na całą twarz. Krem nawilżający do twarzy trądzikowej musi okazać się delikatny a także najrozsądniej z ziołowymi ekstraktami.

Silne retinoidy w preparacie nie okazują się zalecane, bo pozwalają zdezorganizować pracę głębszych warstw cery, szczególnie jeżeli chodzi o dostarczanie wody. Krem do nawilżania skóry z trądzikiem musi łagodzić zmiany trądzikowe a także regulować pracę gruczołów łojowych. Najdogodniej wkładać krem na wieczór a także na dzień, na świeżą, umytą twarz. Kremy nawilżające na dolegliwości z trądzikiem. Nie każdy krem nawilżający odpowiada za się do skóry trądzikowej. Osoby zastanawiające się nad wyborem suplementu muszą przykuć uwagę, by był to delikatny krem nawilżający. W kosmetykach do pielęgnacji skóry trądzikowej możemy odnaleźć siarkę a także wyciągi roślinne. Siarka posiada cechy odkażające. Przeciwzapalnie, keratolicznie (eliminuje martwy naskórek) a także dezynfekująco funkcjonuje kamfora. Najpopularniejsze wyciągi roślinne to wyciąg z rumianku, szałwii, nagietka, rozmarynu, kory dębu, oczaru wirginijskiego, brzozy.

Zobacz też
Escape game warszawa

 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 277 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja twarzy