Jakie są przyczyny suchej skóry?

Jakie są przyczyny suchej skóry?

Redakcja

2016-11-21

brak komentarzy

Nie istnieje coś takiego jak jedna przyczyna dolegliwości ze tkanką skórną. Obojętnie na to, czy wspominamy o porowatości, spękaniach, czy nareszcie o symptomach dowodzących o łuszczycy, wpływ na zły wygląd skóry może posiadać dużo różnych determinant. Drogą do rozwiązania lub co najmniej zmniejszenia problemów ze suchą tkanką skórną może okazać się pozbycie się poszczególnych z nich. Jakie są przyczyny suchej skóry?

Złe stosowanie witamin

Skóra okaże się zdrowsza, jeżeli zaspokoisz popyt ciała na witaminy oraz minerały jedząc na przykład właściwe jarzyny oraz świeże owoce. Dla skóry bardzo ważną okazuje się witamina A, ale jej stosowanie w formie tabletek, z uwagi na nietrudne gromadzenie się  wewnątrz organizmu, potrzebuje ogromnej rozwagi.

Deficyt witaminy A wywołuje rogowacenie oraz ścieranie się skóry. Ale przedawkowanie może przyczynić się do wprost katastrofalnej suchości skóry oraz błon śluzowych, ich spękania, owrzodzeń, przebarwień, świądu, czy do łysienia. Dodatkowo stosowanie nazbyt ogromnej ilości wit. A wpływa niekorzystnie na wątrobę, a prawidłowo działająca wątroba jest niezbędna, aby skóra była w świetnym stanie oraz ładnie prezentowała się. W kwestii problemów z wątrobą trzeba sięgać po dobrej jakości suplementy diety, które będą aktywować  komórki wątroby do efektywnej pracy oraz wspomogą w detoksykacji całego organizmu. Zwłaszcza efektywna okazuje się wit. B13 (obecna między innymi w kobylim mleku) i standaryzowane wyciągi pochodzenia roślinnego, przykładowo z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego oraz karczocha.

Bagatelizowanie sytuacji stresogennych

Wszechobecne analizy zaświadczają, że kłopoty ze skórną tkanką zazwyczaj chodzą w parze z mocnym stresem. Osoby, które prościej podlegają presji zadań, terminów, czy także nie w każdym przypadku uzasadnionej krytyki, zdecydowanie częściej doznawają dolegliwości ze tkanką skórną. Jest tak nawet w razie łuszczycy. Obecnie nie wiadomo dodatkowo, czy silne doznania natury psychologicznej mogą spowodować dolegliwość, ale nie ulega wątpliwości, że pozwalają przybliżyć nas do zintensyfikowania jej symptomów. Jaki z tego wniosek? Pierwsze, postaraj się zauważyć, czy trudności ze skórną tkanką nie umacniają się w okolicznościach stresowych. Po drugie, przemyśl, co możesz wykonać, by stres miał niewielki wpływ na Twoje życie.

Ćwiczenia odprężające, joga, hobby, nadprogramowy czas przeznaczony na własne zainteresowania – to jedynie przykłady propozycji, które pomogą Ci pozostawić w tyle trudne sytuacje w domu lub w pracy. Nie bój się również podzielić swoimi problemami z innymi i prosić pozostałych o pomoc.

Bywanie w pomieszczeniach

Jeżeli w domu, w pracy lub w innym miejscu, w którym bywasz przynajmniej parę godzin na dobę powietrze jest wysuszone, będzie to miało wpływ na Również na Ciebie. Jeżeli ciału zaczyna doskwierać brak wody, na początku pobiera ją ze skóry oraz błon śluzowych. Wobec tego z całą pewnością to dokładnie skóra odwadnia się pierwsza.

Rozwiązaniem może okazać się częste wietrzenie pomieszczeń i używanie nawilżaczy. W supermarketach odszukasz szeroki wybór tego typu sprzętów, ale jeżeli pragniesz działać już dziś, powieś na kaloryferze (lub postaw na nim) pojemnik z wodą.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 155 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciała