Jak zrobić domową maskę do włosów?

Jak zrobić domową maskę do włosów?

Redakcja

2016-10-27

brak komentarzy

Kosmetyki, które znajdujemy na drogeryjnych półkach niekiedy wyrządzają naszym włosom więcej szkody niż pożytku. Ich skład obfituje w parabeny, SLSy, składniki silnie aromatyzujące oraz silikony, które zamiast wygładzać są blokadą w dostępie powietrza dla pasm. Na szczęście, nasza świadomość jako konsumentek wzrasta. Jesteśmy coraz bardziej otwarte na naturalne kosmetyki i chętniej podejmujemy starania ich własnego zrobienia w domu. Wówczas mamy pewność, że składniki, z których stworzyłyśmy produkty nie będą w żaden sposób dla nas szkodliwe. Zatem, jak zrobić domową maskę do włosów? Oto kilka porad!

Maska do włosów zniszczonych

Przygotowanie maski jest bardzo proste. Wystarczy połączyć ze sobą 1/3 szklanki miodu z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Taką domową maseczkę należy nałożyć na skórę głowy oraz pasma na całej długości i pozostawić na ich powierzchni przez kilkanaście minut. Nie zapominajmy, aby włosy dokładnie umyć szamponem. 

Maska do włosów tłustych

Chcesz usunąć nadmiar tłuszczu z powierzchni włosów? Wystarczy, że osypiesz je łyżką mąki kukurydzianej. Pamiętaj jedynie, aby to wykonać w momencie, gdy włosy są suche. Po upływie 10 minut dokładnie rozczesz pasma za pomocą grzebienia. Prosty zabieg, a odświeżenie pasm gwarantowane!

Maska do włosów kręconych

Masz niesforne, kręcone włosy? Niestety dokładnie takie pasma mają tendencję do nadmiernego puszenia się. Możesz temu zapobiec za pomocą maski przyrządzonej z połowy awokado i żółtka jaja kurzego. Wymieszaj dokładnie produkty i obficie nałóż na powierzchnię pasm. Po upływie co najmniej 15 minut dokładnie umyj włosy. 

Maska nabłyszczająca

Chcesz nadać blasku swoim włosom? Wystarczy, że przygotujesz domową maseczkę nabłyszczającą. Pomieszaj ze sobą dwa białka jajka z dwiema łyżkami oleju kokosowego. Taką mieszankę nałóż na włosy i przytrzymaj przez 15 minut. Następnie dokładnie opłucz włosy i umyj ulubionym szamponem. Na pewno będę miękkie i pełne blasku. 

Maska wzmacniająca

Chcesz pobudzić porost swoich włosów? Wystarczy domowa maska z dyni. Połącz ze sobą takie składniki jak: ugotowana i posiekana dynia (2 szklanki), olej kokosowy (1 łyżka), miód (1 łyżka) i jogurt (1 łyżka). Taką mieszaninę zaaplikuj na pasma, owiń foliowym czepkiem i przykryj ręcznikiem. Po kwadransie umyj włosy i nałóż odżywkę na czyste pasma. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Domowe kosmetyki