Jak zapobiegać zmarszczkom po 30-tce? 10 sposobów

Jak zapobiegać zmarszczkom po 30-tce? 10 sposobów

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Choć nie da się całkowicie wyeliminować zmarszczek, to można opóźnić proces starzenia skóry nawet o kilkanaście lat! Wystarczy, że będziesz się stosować do 10 prostych zasad. Zobacz, jak skutecznie zapobiegać zmarszczkom po 30-tce.

1. Nawilżaj

Pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry twarzy, szyi, dłoni i całego ciała nie tylko kremami nawadniającymi, ale i innymi kosmetykami (oliwkami, balsamami, mleczkami), które zapobiegną utracie wody. Nie ograniczaj się przy tym jedynie do kosmetyków drogeryjnych. Te domowe będą dla Twojej skóry miłą odmianą.

2. Unikaj promieniowania UV

Pamiętaj o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV. Opalenizna nie tylko przestała być modna, ale i szkodzi Twojej skórze, postarzając ją. Pamiętaj przy tym, że szkodzi nie tylko naturalne słońce, ale i solarium.

3. Ćwicz mięśnie twarzy

Ćwiczyć mięśnie twarzy możesz w prosty sposób – wystarczy nadymać policzki lub składać usta jak do pocałunku. Staraj się przy tym być oszczędna na co dzień w kwestii mimiki twarzy – zbyt częste i zbyt intensywne uśmiechanie się czy ściąganie czoła podczas zastanawiania się jest pierwszym krokiem do powstawania zmarszczek mimicznych.

4. Stosuj regularny masaż

Chcesz zapobiegać zmarszczkom? Nakładając jakikolwiek krem, jednocześnie masuj okrężnymi ruchami całąc twarz. To poprawi ukrwienie skóry, dzięki czemu ułatwisz transport składników odżywczych w głąb skóry.

5. Uprawiaj sport

Każdy rodzaj sportu dla kobiety ma dobroczynny charakter i dla zdrowia, i dla stanu skóry. Szybsze tętno, głębszy oddech – to wszystko poprawia ukrwienie, a więc i transport składników mineralnych oraz witamin do komórek ciała. Dzięki temu nasza skóra staje się lepiej odżywiona.

6. Odstaw papierosy i alkohol

Papierowy i alkohol nie tylko zanieczyszczają organizm, ale i wysuszają silnie skórę. Podobne działanie wykazuje kawa, zwłaszcza pita w zbyt dużych ilościach.

7. Pij wodę

Kawę lub mocną herbatę lepiej zamień na zdrową wodę z orzeźwiającym plasterkiem cytryny i łyżeczką miodu. W ten sposób Twoja skóra stanie się lepiej nawilżona, a przecież nawadnianie skóry najskuteczniejsze będzie wówczas, gdy zadziałasz od wewnątrz.

8. Unikaj klimatyzacji

Suche powietrze z klimatyzatora chłodzi organizm podczas upałów, ale i wysusza skórę i oczy (stąd częste łzawienie i pieczenie oczu u osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach). Jeśli pracujesz w pomieszczeniu, w którym jest klimatyzacja, pamiętaj o nawilżaniu powietrza.

9. Unikaj stresu i przemęczenia

Stres, przemęczenie i brak snu potrafią zniweczyć każde efekty, które osiągniemy za pomocą kremów przeciwzmarszczkowych i nawilżających. Gdy jesteśmy zrelaksowane, nasza skóra promienieje, sińce pod oczami bledną, a mięśnie twarzy regenerują się, dbając o jędrność skóry.

10. Pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych

Chcesz zapobiegać zmarszczkom wokół oczu? Nie mruż ich! Ostre słońce jest wrogiem jędrnej skóry wokół oczu, dlatego w lecie zawsze noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem.

Pamiętaj, by skutecznie zapobiegać zmarszczkom po 30-tce, nie możesz działać jednostronnie. Tylko gdy zastosujesz się do wszystkich 10 zasad dbania o stan skóry, zobaczysz pożądane rezultaty.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 149 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Domowe kosmetykiPielęgnacja skóry twarzy