Domowe sposoby na prosaki

Domowe sposoby na prosaki

Redakcja

2016-08-11

2 komentarze

Prosaki to nieduże, milimetrowe kuleczki o białej, żółtawej lub kremowej barwie, które powstają na wierzchniej warstwie cery. Wyglądem apelują krostki, wobec tego zazwyczaj mylone okazują się z kaszakami lub trądzikiem, mimo wszystko znajdują się twarde a także nie da się ich wycisnąć. Można jednak się ich pozbyć domowymi sposobami.

Występują zwłaszcza w okolicach oczu, na skroniach, czole a także na nosie, najczęściej grupowo. Prosaki znajdują się przypadłością wieku niemowlęcego, ale tworzą się również u dojrzałych. Nie znajdują się chorobą a także nie znajdują się zaraźliwe, ale wyglądają nieestetycznie, wobec tego znaczna część użytkowników decyduje się na ich usunięcie.

Skąd się biorą prosaki?

Grudki tak naprawdę znajdują się małym cystami, które produkowane są wskutek zapchania mieszków włosowych przez sebum. W zablokowanym ujściu gruczołów dermatologicznych gromadzi się masa rogowo- łojowa, co skutkuje pojawieniem się prosaków.

Zdania dermatologów co do genezy tworzenia się tych modyfikacji dermatologicznych znajdują się podzielone. Zdecydowana większość lekarzy sugeruje, że za prosakami stoją geny (tak jak za „dobrą cerą”). Pewni łączą tę przypadłość ze zmianami hormonalnymi. Pośrednim powodem tworzenia się prosaków okazuje się obowiązkowo niewłaściwa pielęgnacja cery. Jeśli doprowadzimy do zapchania porów, jest większa szansa na pojawienie się prosaków.

Jak uwolnić się od prosaków domowymi sposobami?

Kremy obejmujące kwas glikolowy, migdałowy, AHA, PHA, BHA z uwagi na własne cechy złuszczające a także wnikające dogłębnie w skórę pozwalają pokonać prosaki. W tym celu powinno się je używać każdego dnia przez 3 miesiąca. Ta terapia okazuje się przeznaczona  wyłącznie na jesień lub wczesną wiosnę, gdy skóra nie okazuje się narażona na silne właściwości promieni słonecznych lub mrozu.

Nie ma wielu technik na własną rękę usuwania prosaków, ale z pewnością można się starać zapobiec ich tworzeniu się. Trzeba pielęgnować skórę a także nie blokować porów tłustymi kremami, komedogennymi kosmetykami do podkładu a także wieloma warstwami fluidu. Do pielęgnacji trzeba dołączyć elementy z kwasami i peelingi używane raz tygodniowo.

U poszczególnych użytkowników wpłynie olejek herbaciany w formie okładu, który przez 3 godziny przykłada się do miejsca na skórze. Po tygodniu skóra złuszczy się, a razem z nią prosaki.

Uwaga! Z prosakami trudno zmagać się, bo powracają. Raz usunięte, choćby po 1/2 roku pozwalają objawić się znowu. Dokładnie wobec tego najważniejsza okazuje się pielęgnacja a także częsta obserwacja modyfikacji dermatologicznych.


Dodaj komentarz

Komentarze

jgolota

2016-08-16 15:48:43


ja mam i nie wiem co robic żeby sie ich pozbyć :(((

aroncza

2016-08-12 07:46:37


mi na szczescie jakos same minely, ale walka z imi trwala latami :(

Domowe kosmetykiPielęgnacja skóry twarzy