Dieta i pielęgnacja na wypadanie włosów!

Dieta i pielęgnacja na wypadanie włosów!

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Przyczyny wypadania włosów zawsze są takie oczywiste - kłopot może okazać się wywoływany częstym suszeniem, farbowaniem, układaniem, a także nieodpowiednimi kosmetykami do ich pielęgnacji, czy ubogą w wit. dietą. Na wyczerpanie ich kondycji fizycznej rzutuje dodatkowo zdenerwowanie, bezsenność także życie w niekończącym się pędzie. Mimo wszystko zamiast sięgać po następny produkt o niesamowitych cechach charakterystycznych wypisanych na tylnej etykiecie, opłaca się przetestować nieprzetworzone, sprawdzone sposoby. Znaczną funkcję w odbudowie a także wzmacnianiu włosa pełnią zioła, olejki a także porządny zestaw dań zasobny w białko, włókno pokarmowe, chlorofil także kwasy omega-3. 

Kozieradka na włosy 

To klasyczne lekarstwo - naturalna maseczka wzmacniająca, którą wciera się w skórę głowy. Jej wpływ można odczuć już po 1 zaaplikowaniu. Zioło szczególnie silnie uaktywnia cebulki kosmyków, dzięki czemu przestają wypadać oraz rosną prędzej, z miesiąca na miesiąc. Terapia ta jest dość tania także prosta w wyszykowaniu. Wywar z kozieradki będzie wystarczające przeprowadzić z 1 niewielkiej łyżeczki zmielonych nasionek zalanych połową kubka wody mineralnej. Właściwą zawartość (ok. 30 ml) aplikuje się na suche włosy, a resztę przechowuje przez 7 dni w lodówce.

Białko 

Odgrywa diecie szczególnie ważną funkcję - nie jedynie gdy trenujemy i pragniemy zbudować mięśnie, ale także w bitwie z wypadającymi włosami. Jest budulcem przyczyniającym się do ich gęstości oraz mocy, dzięki któremu są silne oraz odżywione. Mimo wszystko często spotykaną przyczyną wypadania włosów okazuje się zbyt duża ilość owego elementu w pospolitym menu - wysokobiałkowa dieta oparta na artykułach mlecznych może doprowadzić do zakwaszenia żołądka, co w konsekwencji pogarsza sprawność całego organizmu. 

Wypijanie drożdży 

To znana, fenomenalna metoda, która doprowadza włosom nieodzownych do regeneracji substancji. Absolutnie wszystko ze względu na witamin z zespołu B, które stymulują ich rozwój a także systematyzują pracę łojowych gruczołów. W takiej bombie witaminowej znajdują się dodatkowo: selen, potas, fosfor, cynk, żelazo. Terapia okazuje się prosta także powoduje błyskawiczne rezultaty - będzie wystarczające spożywać 1 ekstrakt z rozpuszczonych drożdży na dzień, by już po m-cu radować ponadprzeciętnym przyrostem. Roztwór przyrządza się z 1/3 kostki drożdży, zalewając je filiżanką wrzącej wody (dzięki olbrzymiej temperaturze drożdże przestaną okazać się aktywne a także po konsumpcji nie będą fermentować). 

Skrzyp polny 

To chyba najbardziej znane a także cenione zioło, które pozwala włosom w odzyskaniu dawnej kondycji. Posiada w sobie wit. a także sole mineralne, potas i krzemionkę zwalczającą wolne rodniki. Produkty owe umacniają włosy a także redukują niebezpieczeństwo ich siewienia, dodatkowo zwększając ich miesięczny wzrost. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Domowe kosmetykiWłosy