Czy warto używać rękawiczek do demakijażu?

Czy warto używać rękawiczek do demakijażu?

Redakcja

2016-08-09

1 komentarz

Ściereczki oraz rękawiczki do demakijażu ułatwiają oczyszczanie cery twarzy bez stosowania agresywnych płynów i żeli. Wilgotna ściereczka to sposób nie tylko na solidny demakijaż, ale i łagodny peeling. Eliminuje martwy naskórek, suche skórki a także nadmiar sebum. Ale czy to rozwiązanie pozbawione wad? Czy warto używać rękawiczki do demakijażu?

Rękawiczka do demakijażu okazuje się hipoalergiczna. Jest odpowiednia dla wszystkich kategorii skóry - delikatnej, naczynkowej, tłustej a także atopowej. Rękawica funkcjonuje jak łagodny peeling a także eliminuje suche skórki. Umacnia barierę hydrolipidową cery a także pobudza krążenie krwi.

Demakijaż rękawiczką z mikrofibry: wady i zalety

Rękawiczka z mikrofibry okazuje się miękka a także delikatna, mimo wszystko przecierając nią twarz trzeba robić tylko delikatne ruchy. Jeśli make up rozmazuje się, zamiast trzeć go rękawicą, lepiej użyć płynu miceralnego, który bez trudu usunie resztki produktów kosmetycznych. Zbyt silne przecieranie twarzy rękawicą może przyczynić się do pojawienia się podrażnienia, a choćby obtarć a także spękania naczynek. Narażone okazują się na to zwłaszcza posiadacze cery delikatnej, naczynkowej, z ropnym trądzikiem i ludzie przyjmujące retinoidy lub stosujące silne peelingi.

Która rękawiczkę wybrać?

Na rynku ogólnodostępnych mamy dużo ściereczek z mikrofibry do demakijażu twarzy. Włókna posiadają różnorodne przekroje a także różną efektywność. Przeważnie okazują się zrobione z materiału będącego kompozycją poliamidu a także poliestru. Trzeba kupić ściereczki, które zostały wyprodukowane z myślą o zastosowaniu kosmetycznym. Ścierki z mikrofibry przeznaczone do ścierania kurzu niestety podrażnią skórę, więc o tym zapomnij.

Z mikrofibry wytwarzane okazują się także występujące w różnorodnych rozmiarach rękawiczki, których kształt usprawnia błyskawiczne usunięcie podkładu. Przypominają one małą kieszonkę, którą nakłada się na cztery palce rąk.


Dodaj komentarz

Komentarze

mrybalko

2016-08-12 07:47:11


nie wiem czy kupic rekawiczę czy szczoteczkę - któro lepsze?

Domowe kosmetykiPielęgnacja skóry twarzy