5 domowych sposobów na podkrążone oczy

5 domowych sposobów na podkrążone oczy

Redakcja

2016-08-02

2 komentarze

SIńce pod oczami to problem wielu osób. Nie tylko prezentuje się nieestetycznie, ale  także informuję o zachwianiu się balansu organizmu. Sprawdź, jak temu przeciwdziałać. Poznaj domowe sposoby na podkrążone oczy.

Sińce najczęściej  zdradzają zarwaną noc, zdenerwowanie, długie godziny spędzone przy laptopie, nie do końca zdrowy tryb życia a także ogólne złe samopoczucie. Skóra pod oczami okazuje się zbyt delikatna, wrażliwa oraz cienka. Z braku dotlenienia, krwionośne naczynia prześwitują przez naskórek, tworząc rezultat cieni. Nierzadko podkrążone oczy pozwalają być cechą genetycznie uwarunkowaną, przejawem alergii, sygnałem o zbyt słabym funkcjonowaniu nerek, bądź powodem diety ubogiej w żelazo oraz w wit. K. Całe szczęście są metody, które pozwalają spowodować, że nasze spojrzenie odzyska promienny wygląd.

Okłady z rumianku

Zaparz rumianek w szklance i odstaw do wystygnięcia. Zamocz płatki kosmetyczne oraz nałóż na powieki na ok. kwadrans. Napar posiada cechy łagodzące oraz rozświetlające.  

Masowanie kostkami lodu

Owiń chustką kostki lodu i masuj powieki górne oraz dolne okrężnymi ruchami. Taki masaż pobudza krążenie krwi w skórze pod oczami.  

Olejek migdałowy

Wcieraj w skórę pod oczami każdego dnia po wstaniu z łóżka oraz po zmroku olejek migdałowy    

Okłady z ogórka

Dokładniej umyj ogórka i pokrój na plasterki. Nałóż je na powieki na ok. kwadrans. Ogórek posiada cechy rozjaśniające oraz redukujące opuchlizny.    

Napar z natki pietruszki

Umyj pęczek pietruszki i zalej wrzątkiem. Odstaw na parę godzin, potem odcedź przez sitko lub gazę. Oczy przecieraj płynem choćby parę razy na dzień. Ukoi wyczerpane oczy oraz zniweluje podkrążenia.

Oprócz wyżej przytoczonych, przyjaznych technik zniwelowania cieni pod oczami, trzeba pamiętać o wysypianiu się oraz poświęcić na sen od 7 do 9 godzin. Unikać palenia tytoniu, który wpływają na, że krwionośne naczynia pod oczami są zdecydowanie bardziej uwydatnione. Zacznij się prawidłowo żywić, włącz do swojego menu przede wszystkim sporo zielonych jarzyn, suszone owoce, drób, ryby, orzechy, rośliny strączkowe.Jeśli mimo wszystko nie posiadamy czasu na tego rodzaju zabiegi, a równocześnie pragniemy zachować zdrowy oraz świeży wygląd, wklep w skórę pod oczami żel ze świetlikiem lekarskim, a potem korektor rozświetlający. Możesz przy tym pomalować się jak zazwyczaj, mimo wszystko stroniąc od ciemniejszych cieni do powiek.


Dodaj komentarz

Komentarze

ahumecka27

2016-10-25 09:20:17


o, mi się to przyda:)

alexw76

2016-08-12 07:49:25


nie ma to jak zimna łyczeczka -2 min i wory znikajo

Domowe kosmetykiPielęgnacja skóry twarzy