Suplementy dla kobiet w fitnessie: pomagają czy szkodzą?

Suplementy dla kobiet w fitnessie: pomagają czy szkodzą?

Redakcja

2016-08-03

brak komentarzy

Na rynku są dostępne różne suplementy dla kobiet uprawiających fitness. To, czy pomagają, czy szkodzą, zależy w głównej mierze od składu i producenta, ale przede wszystkim od naszego podejścia do ich stosowania. SPrawdź, jak nie popełić błędu.

Jak wybierać suplementy dla kobiet?

Wspomagacze dla aktywnych można zakupić w sieci, specjalnych sklepikach a także klubie fitness. Jednak mimo że mamy do nich łatwy dostęp, musimy na nie uważać. – czyli przede wszystkim rozróżnić tabletki – które wzbogacą codzienny jadłospis o witaminy a także składniki mineralne - od odżywek wysoko proteinowych przeznaczonych dla zawodowców.

Po co po nie sięgać?

Zrównoważona i pełnowartościowa dieta są podstawą naszego zdrowia. Jednak czasami dochodzi do braków związanych z jedzeniem, jak na przykład witamina D, w okresie jesienno-zimowym, której nie możemy dostarczyć poprzez pożywienie.  Zaleca się w takich przypadkach poszerzyć jadłospis o składniki o oddziaływaniu zwiększającym układ odpornościowy.

Bezpieczne, czyli jakie?

To zależy od substancji tych tabletek odchudzających - jeżeli są one legalne, zatwierdzone dzięki EFSA a także inne odziały zajmujące się bezpieczeństwem żywieniowo - farmaceutycznym i przyjmowane zgodnie z poleceniami będę one nieszkodliwe i pomogą w doborze niezbędnych minerałów.

Te suplementy są stworzone dla kobiet

  • W trakcie ćwiczeń można pić sok zawierający cukry (6-8%),sód i potas – po ćwiczeniach sok może posiadać ok. 10% sacharydów – jako jak najszybsze uzupełnienie siły.
  • Batony energetyczne- świetnie sprawdzą się po treningu, jako produkt uzupełniający kalorie. Należy pamiętać jednak o tym, że batony energetyczne należy traktować tylko jako przekąskę między posiłkami.
  • Pełne białko (pożywne) i hydrolizaty białkowe: Serwatka – dobrze wchłanialna, idealna do wypicia po treningu fitness. Kazeina – uwalnia się sukcesywnie dlatego dobrze jest wypić tuż przed snem
  • Aminokwasy rozgałęzione BCAA –  to przede wszystkim regeneracja i energia w postaci tabletek

 Suplementy dla kobiet takie jak batony energetyczne lub białko serwatkowe z pewnością wspomogą prawidłową pracę organizmu. Jednak przed zakupem odpowiednich suplementów, należy sprawdzić ich skład i przeznaczenie by nie trafić na takie, które nie pomagają a szkodzą.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Tabletki na odchudzanieTreningi