Masz dość typowego aerobiku? Wybierz Bollyrobic!

Masz dość typowego aerobiku? Wybierz Bollyrobic!

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Bollywood i aerobik w jednym? Tak, to możliwe! „Bollyrobic” to nowy sposób na piękne i smukłe ciało a także doskonała okazja do zagłębienia się w kolorowy i magiczny świat hinduskich produkcji filmowych lat 70.

Czym jest Bollywood? „Bollywood” to określenie łączące w sobie słowa „Hollywood” oraz „Bombaj” i ukute zostało jako nazwa przemysłu kinematograficznego Indii lat 70. Dziś stosowane jest głównie jako pojęcie definiujące współczesne produkcje hinduskie odznaczające się specyficznymi cechami, takimi jak romantyczna fabuła, której towarzyszą liczne piosenki i rozbudowane sceny choreograficzne. Barwność i bogactwo bollywoodzkich filmów zyskały sobie w Europie rzeszę prawdziwych fanów. Do tych nietuzinkowych produkcji przyciągała europejczyków nie tylko egzotyczna oprawa – ich entuzjaści często podkreślają moralizatorską i bajkową jednocześnie wymowę zawartych w nich opowieści.

W świecie Bollywood najważniejsze są bowiem miłość i rodzina. Brak jest w nim przemocy czy seksu, stąd często stają się ciekawą alternatywą dla pełnych drastycznych wątków filmów amerykańskich. Poczuć się jak gwiazda Bollywood! Taniec w krainie Bollywood wygląda wyjątkowo zjawiskowo. Jednocześnie zdaje się być wykonywany bez wielkiego wysiłku – wydawać by się mogło, że aktorom przychodzi wręcz naturalnie. Tak naprawdę to jednak ciężka praca, dzięki czemu zauważono jego potencjał treningowy. Tak powstał bollyrobic.

Co to jest bollyrobic? To inaczej mówiąc aerobik wzbogacony o elementy tańca bollywoodzkiego - ćwiczenia obejmujące całe ciało. Dzięki jednej godzinie zajęć można spalić nawet do 1000 kcal! Jednocześnie stanowi on również doskonałą zabawę – dzięki przemyceniu do układów elementów wprost z choreograficznych popisów filmowych (chusta, przewiązka na biodro, ozdoby) możemy poczuć się niczym prawdziwa gwiazda hinduskiej produkcji!


Dodaj komentarz

Komentarze

kasiaskomra

2016-10-25 09:14:17


no dla mnie jak znalazł! ale w Polsce chyba mało się jeszcze o tym słyszy, bo trudno znaleźć zajęcia

TreningiFitness