Efektywne ćwiczenia z wałkiem do automasażu!

Efektywne ćwiczenia z wałkiem do automasażu!

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Trenując z wałkiem zregenerujesz mięśnie a także zlikwidujesz napięcia w całym ciele. Wałek możesz użyć jako narzędzie ułatwiające prawidłowy trening lub jako element cool down, a więc regeneracji po treningu po ćwiczeniach. Sprawdź przykładowe aktywności z wałkiem na wideo. Ćwiczenia z wałkiem umacniają oraz oddziałują stabilizująco na figurę, zmuszając mięśnie głębokie do intensywniejszego ruchu. Skutkiem treningów wykorzystujących wałek jest wyprostowana figura i większa na uwadze optymalnej postawy organizmu.

Niżej odszukasz przykładowe treningi z zastosowaniem rollera, które dobrze rozluźnią wyczerpane a także spięte mięśnie. Nie zapominaj, by wszystkie strefy rolować powoli oraz precyzyjnie. Do masażu nóg możesz użyć standardowego wałka. W przypadku mięśni grzbietu spożytkuj wałek „ósemkę” lub piankową kulę.

1. Trening z rollerem: wymasowanie mięśni kulszowo-goleniowych

Siądź na podłożu, podłóż roller pod uda. Podeprzyj się rękami z tyłu. Przesuwaj wałek od pupy do kolan oraz z powrotem – w taki sposób rozmasujesz mięsień dwugłowy uda. Jeżeli pragniesz, by masaż był zdecydowanie bardziej żywotny, włóż nogę na nogę oraz roluj każdą pojedynczo. Nie zapominaj, by nie rolować kolan!

2. Aktywność z rollerem: wymasowanie mięśni czworogłowych ud

Ułóż się na brzuchu kładąc się na przedramionach. Umieść wałek pod udem a także przesuwaj go w dół a także w górę po całej długości mięśnia czworogłowego.

3. Trening z rollerem: wymasowanie pasma biodrowo-piszczelowego

Ułóż się na prawym boku a także ustaw roller tak, aby przylegał do niego bok uda. Korpus podeprzyj na prawej ręce. Lewą nogę wysuń do przodu oraz opieraj stopę stabilnie o podłoże. Przesuwaj wałek po bocznej partii uda od biodra do kolana oraz odwrotnie. Powtarzaj wymasowanie na drugą stronę.

4. Treningi z rollerem: wymasowanie łydek

Osiądź na podłożu z całkowicie wyprostowanymi nogami. Podłóż wałek pod łydkę oraz podeprzyj się na rękach z tyłu. Załóż nogę na nogę a także roluj na początek prawą, następnie lewą łydkę w górę oraz w dół. Jeżeli pragniesz zredukować poziom intensywności ćwiczenia, pocieraj obie nogi jednocześnie.

5. Treningi z rollerem: wymasowanie mięśni grzbietu

Ułóż się na wałku na plecach, nogi ugnij nieco w kolanach a także opieraj stopy stabilnie o podłoże. Ręce zapleć na klatce piersiowej lub umieść pod głową. Stopniowo roluj tkankę mięśniową wzdłuż pleców. Nie zapominaj o utrzymaniu wyprostowanego korpusu oraz napięciu mięśni talii.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

TreningiFitness