Czy zumba odchudza?

Czy zumba odchudza?

Redakcja

2016-08-12

4 komentarze

Czy zumba odchudza? Na to pytanie mamy jednoznaczną odpowiedź: tak! Dla wszystkich, którzy szukają nowych fit środków na eliminowanie kcal odpowiedzią okazuje się właśnie zumba. Zumba to turbo spalanie tłuszczu a także smukła figura w ekspresowym tempie. Tańczysz, gubisz kilogramy oraz poznajesz nowe osoby.

14 milionów ludzi tańczy zumbę

Tyle własnie osób tańczy zumbę na całym świecie. Zumbę tańczą ludzie w więcej niż 150 krajach. Zumba to taniec który jest kombinacją wielu technik tanecznych między innymi elementów fitnessowych, tańców latynoamerykańskich, mambo, salsa, hip hop a także wielu, wielu innych technik tanecznych.

Nie bój się zacząć

Jeżeli nigdy wcześniej nie tańczyłaś zumby to nic straconego bowiem ten taniec nie wymaga żadnych umiejętności, ma proste, rytmiczne ruchy a głównym celem jest nie nauka tańca lecz dobra zabawa. Wyzwala z osób pozytywną energię i samoistnie porywa do szalonego a także spontanicznego tańca.

Zumba na odchudzanie

Jeśli chodzi o odchudzanie, zumba doskonale modeluje figurę. Jest to kombinacja ćwiczenia wytrzymałościowego wraz z ćwiczeniami cardio. Program cardio efektywnie redukuje warstwę tłuszczową. Co więcej zyskujesz lepszą wydolność. Szybko dostrzeżesz, że gubisz kilogramy oraz twoja sylwetka się wysmukla. Poprawi się też twoja kondycja. Wiele ludzi podkreśla niesamowite zmiany które w nich zaszły po tym jak zaczęli trenować zumbę. Zumba zmienia wygląd fizyczny, tracimy nadprogramowe centymetry, ciało okazuje się zdecydowanie bardziej jędrne.

Same zalety

Również korzystnie rzutuje na sferę psychiczną. Zumba pomaga nabrać większej pewności siebie a także atrakcyjności. Jest to wbrew pozorom ogromny wydatek energetyczny. Trenując zumbe przez 60 minut spalisz aż 817kalorii. To dużo, dużo więcej aniżeli inne typy tańca. Bez ograniczeń wiekowych. Na regularny trening może przyjść każdy kto ma ochotę. W każdym wieku można trenować zumbę ponieważ kroki ustalane są według twoich możliwości i chęci.


Dodaj komentarz

Komentarze

msgdalena

2016-10-21 17:56:47


moim zdaniem każdy ruch odchudza a to jest tak energetyczny ruch ze na pewno pozostawia slad na sylwetce

hola

2016-10-06 14:04:36


dobre połączenie tańca, zabawy i sportu. ja osobiście patrzę bardziej na jakość - nie chodzi o to, żeby się do końca od razu odchudzić, ale po prostu złapać kondycję i dobrze bawić w dobrym towarzystwie.

marzeni67

2016-08-16 15:46:56


nie wystarczy poskakac godzine w tygodniu na zumbie trzeba i zabdac o to co sie je

muchasylwia

2016-08-16 15:46:15


zumba jest fajna, ale strasznie rozbudowuje łydki :(

Fitness