Olej kokosowy najleszy na odchudzanie

Olej kokosowy najleszy na odchudzanie

Redakcja

2016-08-05

brak komentarzy

Olej kokosowy znalazł wykorzystanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce dzięki swoim atrybutom zdrowotnym a także pielęgnacyjnym. Paradoksalnie olej kokosowy okazuje się najskuteczniejszym środkiem... na zrzucanie nadwagi. Pozwala bowiem uwolnić się od otyłości (szczególnie owej brzusznej), ponieważ nie gromadzi się w formie niepotrzebnego tłuszczu, lecz okazuje się używany do produkcji energii a także redukcji kcal. Zobacz, jakie cechy ma olej kokosowy, że jest idealny na odchudzanie.

Pozyskiwany z miąższu kokosa olej często uważa się za najzdrowszy olej na całej ziemi. To dlatego, że posiada w swoim składzie niezwykłe grono cząstek tłuszczu - trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT). Mimo że są  uważane za bezwartościowe tłuszcze nasycone (stanowią 90 procentach oleju kokosowego), przyjmowane w  umiarkowanych ilościach mogą dać dużo korzyści twojemu organizmowi.

Olej kokosowy na walkę z nadwagą

Trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT) to wyjątkowa grupa cząstek tkanki tłuszczowej, ponieważ okazują się one być metabolizowane nieco inaczej aniżeli reszta tłuszczy. Po dostaniu się do żołądka nie pozostają zamienione w warstwę tłuszczową, lecz są od razu wykorzystywane do produkcji energii, a co się z tym wiąże - do spotęgowania rytmu przemiany metabolicznej. Oznacza to, że po spożyciu posiłku z odrobiną oleju kokosowego prędzej redukuje się nadprogramowe kalorie, co skutecznie chroni przed otyłością.

Niezbędny w kuchni

Dodatkowo olej kokosowy okazuje się dość sycący, w związku z tym błyskawicznie oraz na długo zaspokaja ssanie w żołądku, co zapobiega przejadaniu się a także podjadaniu pomiędzy daniami. W rezultacie przez cały dzień spożywa się mniejszą ilość jedzenia, a co się z tym wiąże - kcal. W związku z tym olej koksowy muszą dołączyć do jadłospisy ludzie zmagające się z otyłością i nadwagą. Osobom odchudzającym się poleca się używać 2 łyżki (30 ml) oleju kokosowego na dzień. 

Olej kokosowy to niezbędny składnik diety, której celem ma być odchudzanie. Jego regularne spożywanie już po miesiącu daje spektakularne efekty. Spróbuj już dziś i przekonaj się sama jakie zalety posiada olej kokosowy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Tabletki na odchudzanieZdrowe odżywianie