Odchudzanie skuteczne z aplikacją Diet Map

Odchudzanie skuteczne z aplikacją Diet Map

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Aplikacje mobilne są naszymi nieodłącznymi towarzyszami w codziennym dniu. Dzięki nim kupimy bilet w komunikacji miejskiej, sprawdzimy aktualne promocje w sieciach supermarketów, a także zastanowimy się, na jaki film wybierzemy się do kina. Twórcy Diet Map poszli o krok dalej i stworzyli aplikację sprzyjającą gubieniu kilogramów. Odchudzanie skuteczne? Tak, to możliwe.

Przyczyny nadwagi

Specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie szacują, że na nadwagę i otyłość cierpi już 62% dorosłych Polaków i blisko 50% dorosłych Polek. Nadmiar masy ciała to nie tylko problem natury estetycznej. Stanowi także czynnik ryzyka groźnych chorób.

Przyczyn nadwagi jest wiele, lecz większość z nich można podzielić na kilka kategorii:

• dodatni bilans energetyczny (nadmiar spożywanych produktów) • brak aktywności fizycznej (zmniejszone wydatkowanie energii)

• stany chorobowe • choroby o podłożu genetycznym

• przyjmowane leki (sterydy, leki antyalergiczne, przeciwdepresyjne)

Aplikacja mobilna pomocą w odchudzaniu

Naprzeciw niekorzystnym faktom wychodzi nowoczesna aplikacja mobilna Diet Map. Na początku zakładamy ile chcemy schudnąć i kiedy pragniemy osiągnąć cel. Następnie otrzymujemy dokładny i indywidualne dopasowany plan żywieniowy, który wprowadzamy w życie. Teraz pozostaje nam jedynie śledzić postępu w odchudzaniu dzięki kontrolerowi wagi.

Co jeszcze oferuje Diet Map? Odchudzanie skuteczne, szybkie i przyjemne – to założenia aplikacji. Dla użytkowników przygotowano również możliwość szybkiej wymiany posiłków na inny o podobnej kaloryczności. Dzięki temu możemy dopasować menu do naszych preferencji kulinarnych. Jednocześnie mamy możliwość dodania własnej potrawy, której kaloryczność zostanie automatycznie przeliczona. Doskonałym rozwiązaniem jest także system powiadomień o zbliżającym się posiłku, który wypracowuje w nas nawyk regularnego jedzenia. Przydatnym narzędziem jest mobilna lista zakupów oraz kalkulator kalorii pozwalający na szybkie sprawdzenie kaloryczności dowolnego produktu. Prawda, że proste?


Dodaj komentarz

Komentarze

magida321

2016-10-25 09:15:06


teraz to już chyba na wszystko jest aplikacja....

Diety