Niezdrowe napoje, po które sięgamy na diecie

Niezdrowe napoje, po które sięgamy na diecie

Redakcja

2016-09-23

brak komentarzy

Są soki, które są z pozoru pożywne, ale gdy przyjrzymy się bliżej etykiecie - pozostawiają dużo do życzenia. Wobec tego jeśli jesteś na diecie, zanim włożysz artykuł do zakupowego koszyka zastanów się dwa razy. 

Gotowe smoothie w butelkach

Głowisz się, z jakiego powodu koktajl kupione w sklepie ze pełnowartościową żywnością smakuje zdecydowanie lepiej niż to, które przygotowujesz w mieszkaniu? Recepta jest dość prosta – posiada większą dawkę węglowodanów, której ty zapewne nie oddajesz. – Dużo ludzi czuje się zdezorientowanych, że z jednej strony etykiety mówią o samych zdrowotnych zaletach zielonych smoothies, ale z drugiej strony w licznych sytuacjach obecność węglowodanów w jednej butelce przewyższa choćby 50 g – komentuje certyfikowany dietetyk Jurij Elkaim, autor książki „The All-Day Energy Diet”.

Wybierz takie koktajle, które posiadają w swoim składzie zdecydowanie mniej niż 4 g cukru w 1 porcji. Specjaliści radzą mimo wszystko, by przerzucić się tylko na smoothie przyrządzane w mieszkaniu. Najrozsądniej, jeżeli w zawartości będą zawierały zwłaszcza jarzyny.

Słodzone napoje z bąbelkami bez cukru

Kolejny artykuł bogaty w duże ilości bezwartościowych składników słodzących, barwników i konserwantów. Na nieszczęście, ludzie nadal sądzą, że odmiana klasycznych napojów gazowanych na te dietetyczne jest lepszym wyborem. Nic bardziej mylnego. Badanie wykonane na 24 tys. Amerykanów wykazało, że to z całą pewnością ludzie z otyłość lub nadwagą wypijały znacznie wyższe ilości płynów dietetycznych niż te, których waga ciała pozostawała w normie. To prawda, że dzięki takiego rodzaju napojom zaoszczędzisz nieco kalorii. Ale nie zapominaj – taki wybór nie przynosi ci prawa do zamówienia dodatkowej racji frytek.

– Sztuczne słodziki wyzwalają w naszym mózgu ochotę do przejadania się oraz jedzenia coraz słodszych produktów spożywczych – twierdzi certyfikowana dietetyk Beth Warren. – W konsekwencji doprowadza to do wzrostu wagi zaburzeń trawiennych – dorzuca. Najlepszą alternatywa jest woda gazowana z odrobiną soku ze świeżo wyciśniętych owoców.
 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety