Jedząc powoli schudniesz - zasady zdrowego odżywiania!

Jedząc powoli schudniesz - zasady zdrowego odżywiania!

Redakcja

2016-09-02

brak komentarzy

Drakońskie diety i wycieńczający wysiłek pozwalają przyczynić się do rozstrojenia organizmu. Nieodwracalne rezultaty przynosi wyłącznie odmiana nawyków. Specjaliści od diety przekonują, by postawić na systematyczne posiłki, przyrządzanie dań ze świeżych produktów spożywczych i aktywność ruchową. Istotny bywa również czas trwania jedzenia.

Jedz powoli

Najrozsądniej, by każdy posiłek trwał przynajmniej 1/2 h. Brzuch wymaga ok. 15 minut, by zawiadomić mózg o tym, że jest już pełny. Jedząc w pędzie i dużymi kęsami, trzeba więc zjeść o wiele za dużo. Do każdej diety należy podchodzić z rozsądkiem. Ten pierwszy posiłek powinno się spożyć w ciągu pół godziny od przebudzenia. Eksperci do spraw odżywiania zwracają uwagę, że rankiem ciało wytwarza ogromną ilość soków żołądkowych, zatem systematyczne rezygnowanie ze śniadań może przyczynić się do urazu błony śluzowej organizmu, a w rezultacie – do zapaleń i wrzodów. PRzez cały dzień należy konsumować 5-6 składników.

Jedz zdrowo

Istotne jest także, by ustalić sobie własny regulamin i dokładnie przestrzegać przyjętych reguł. Specjaliści od diety radzą, bo wypić zbilansowane dania przygotowywane ze świeżych elementów diety, a głównie z sezonowych jarzyn i owoców. Nad wyraz istotna jest również kwestia gotowania i sposobu przyrządzania pokarmów. Najzdrowszym rozwiązaniem okazuje się gotowanie na parze, wobec tego że pozostaną w tych potrawach wszelkie elementy regeneracyjne, które owe substancje posiadały.

Zobacz też, jak przyrządzać zdrowe posiłki do pracy

Ćwicz

Zrównoważony sposób żywienia zaleca się łączyć z codzienną aktywnością ruchową. Ale w tym przypadku liczy się nie poziom intensywności, a obowiązkowość. Odpowiednio sport nie poparty dietą nie przyniesie takich rezultatów. To znaczy można biegać i biegać choćby więcej aniżeli 20 minut, w teorii wówczas musi się już spalać tłuszcz. Jeżeli i tak nie będziemy stosowali dobrej diety, to ci rezultaty nie będą nas zadowalały 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety