Jak pić błonnik witalny? O rewolucyjnej i naturalnej metodzie odchudzania

Jak pić błonnik witalny? O rewolucyjnej i naturalnej metodzie odchudzania

Redakcja

2016-08-03

1 komentarz

Błonnik witalny to naturalny suplement, który wyrównuje braki włókna pokarmowego pochodzącego ze składników spożywczych. Dzięki obecności bio łusek babki płesznik i nasion babki jajowatej pomoże uporać się z otyłością, usprawni działanie układu trawiennego, a także ureguluje poziom węglowodanów we krwi oraz stanowić będzie doskonałą profilaktykę w przypadku groźnej miażdżycy. Zapoznaj się z jego prozdrowotnymi cechami oraz dowiedz się, jak pić błonnik witalny, by najlepiej skorzystać z jego dobrodziejstw!

Błonnik witalny – co to?

Błonnik witalny to czysty, 100% naturalny suplement, który może być wykorzystywany w celu uzupełnienia niedoborów włókna pokarmowego. Włókna pokarmowe to włókna roślinne, które są nierozpuszczalne a także nie metabolizowane w przewodzie pokarmowym. Włókno pokarmowe przyspiesza działanie układu trawiennego, filtruje jelita, eliminuje substancje toksyczne z żołądka i stabilizuje poziom węglowodanów we krwi. Dieta bogata we włókno pokarmowe polecana jest zwłaszcza ludziom zmagającym się z otyłością, cukrzycą i miażdżycą. Jednak codzienna dieta Europejczyka jest uboga w zdrowe źródła włókien pokarmowych, w związku z tym stworzono suplement, który składa się z przyjaznych substancji, które są obfitym źródłem włókna pokarmowego - babkę płesznik (Plantago psyllium) a także babkę jajowatą (Plantago ovata).

Błonnik witalny – składniki 100% naturalne!

Błonnik witalny: babka płesznik

Nasiona babki płesznik posiadają specjalne elementy, które pęcznieją w jelitach, dzięki temu oddziałują jak delikatny środek przeczyszczający. Roślina po dostaniu się do żołądka absorbuje szkodliwe elementy z jedzenia a także wodę w ilości wielokrotnie przewyższającej ich wielkość. W jej obecności wydobywają śluz a także tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas zmagazynowanych w jelitach. Ponieważ przyspiesza efekt metabolizmu, uatrakcyjnia perystaltykę jelit a także chroni przed obstrukcją.

Błonnik witalny: babka jajowata

Śluzy zawarte w rozdrobnionych nasionach a także łupinach babki jajowatej pod wpływem płynu pęcznieją a także pochłaniają przy tym obfite jej ilości. Zmiękczają konsystencję masy jelitowej i powiększają jej wielkość, wobec tego są efektywnym lekiem na zaparcia. Z kolei w okresie biegunek nasiona pochłaniają nadmiar płynu z masy jelitowej a także przywracają odpowiednią konsystencję stolca.

Błonnik witalny - dawkowanie

Jak pić błonnik witalny? Odpowiedź jest prosta. Dzienna dawka błonnika witalnego to 3 łyżeczki stosowane 3 razy na dzień. Każde 3 łyżeczki trzeba rozpuścić w 0,5 l płynu: może to być również woda mineralna, jak i mleko, sok owocowy, a nawet zupa. Najdogodniej konsumować go na 3 godziny bezpośrednio przed potrawą a także bezpośrednio po daniu, albowiem w taki sposób w znacznym stopniu pobudza on wrażenie pełnego żołądka. W trakcie aplikowania preparatu trzeba pić codziennie ok. 2 l płynu.


Dodaj komentarz

Komentarze

kamakilnut

2016-08-12 07:48:59


nie wiem czy taki pitny jest lepszy. moim zdaniem blonnik to błonnik i nie ma znaczenia, czy się go je czy pije

Tabletki na odchudzanieZdrowe odżywianie