Dieta zupowa - w czym tkwi jej fenomen?

Dieta zupowa - w czym tkwi jej fenomen?

Redakcja

2016-12-11

brak komentarzy

Nie ma zakątka świata, w którym zupa nie byłaby pospolitym daniem. A gdyż wykazano, iż jej spożywanie sprzyja samopoczuciu oraz zachowaniu figury, kuracja dietetyczna zwana zupową (soup diet) robi furorę. Pomaga utracić choćby 9 kg tygodnia. Skontroluj zasady diety zupowej i zobacz, jak gotować zupy, by nie jedynie odchudzały, ale były zdrowe oraz pożywne.

Zupa to potrawa wyjątkowa – prosta, niedroga i chyba jedyna, którą możesz zastąpić każdy posiłek bez szkody dla kondycji. Będzie wystarczające parę łatwych składników, by powstało lekkostrawne danie, które nawadnia, syci oraz rozgrzewa. I w rozsądny przepis pozwala zmniejszyć wagę. Jej najistotniejszym elementem są jarzyny oraz wywar z nich, ale po dodaniu do garnka zbóż, chudego mięsa czy ryby i doprawieniu zupy ziołami oraz chudym nabiałem osiągamy odżywczy, zbilansowany posiłek. Dieta płynna, bazująca na bulionach warzywnych spowoduje, iż skóra będzie prezentować się młodziej. Dzięki ogromnej obecności jarzyn czy też owoców jest pełen w włókno pokarmowe.

Odmienne warianty diety zupowej

Dieta zupowa to system żywienia opierający się na jedzeniu tylko zup poprzez 7 dni. To wariant dla tych, którzy pragną błyskawicznie utracić wagę, nie głodując oraz nie tracąc siły. Przyjmując, iż średnia wartość kaloryczna racji 250 g zupy oscylować w granicy będzie ok. 150 kcal, a zjesz 5-6 racji przez cały dzień, dostarczysz ciału nie więcej niż 900 kcal, a więc mniej niż 50 procent tego, co ci jest potrzebne. Waga będzie zatem spadała bardzo błyskawicznie. Jest także druga opcja owej kuracji odchudzającej: zupę możesz spożywać jako pojedynczy albo 2 z 5 pokarmów ciągu (przykładowo na obiad oraz wieczorny posiłek albo wyłącznie na obiad czy kolację). Taką dietę da się przyjmować bez barier czasowych.

Choć z dietą opartą na zupach kojarzy się zwłaszcza zupę kapuścianą, opłaca się zatroszczyć się o zróżnicowanie. Ulubiona zupa Rodaków, a więc pomidorowa to drogocenne bogactwo likopenu, który działa odmładzająco oraz wpływa przeciwrakowo. Jeżeli mimo wszystko być daniem wyszczuplającym, zrezygnuj z włoskiego makaronu czy też białego ryżu. Klasyczna ogórkowa okazuje się także szczególnie zdrowa, ale trzeba do niej dorzucić posiekany szczypior albo dymkę – zaostrzą jej odczucie smakowe, a także dostarczą witaminy C, wapnia czy też żelaza, co da ciału lepszą barierę przed jesiennymi zakażeniami. Starta surowa rzepa z kolei to nieocenione bogactwo włókna pokarmowego i wszystkich witamin z grupy B. Przy okazji okazuje się także efektowną dekoracją wszystkich zupy krem.

Dieta zupowa sprawdzi się świetnie jako jednodniowy detoks. Trzeba wówczas ugotować spory garnek gorącej strawy oraz podzielić na parę racji, w ostateczności zmieniając dodatki, przykładowo po wstaniu z łóżka z jogurtem, po południu z siemieniem lnianym, pod koniec dnia ze słonecznikiem itd. Jeżeli kuracja dietetyczna ma przebiegać długotrwalej, dobrze spożyć różnorodne zupy, by kuracja dietetyczna była bardziej zrównoważona i zróżnicowana.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety