Dieta truskawkowa: działanie i zasady

Dieta truskawkowa: działanie i zasady

Redakcja

2016-09-04

brak komentarzy

Dieta truskawkowa to jednoskładnikowa zbilansowana dieta wyszczuplająca. Truskawki posiadają niedużo kcal oraz okazują się obfitym bogactwem foliowego kwasu, który przyspiesza pracę naszego mózgu, i antyoksydantów, które obronią nas bezpośrednio przed guzami nowotworowymi. Zobacz, jak stworzyć dietę truskawkową, by błyskawicznie oraz prawidłowo zmniejszyć wagę.

Czy dieta truskawkowa działa?

Truskawki okazują się dietetyczne - posiadają wyłącznie 28 kcal w 100 g, a więc 280 kcal w kilogramie. W 90 procentach budują się z wody, mogą je zatem spożywać ludzie dbające o linię. Obejmują także sporo błonnika, który stabilizuje efekt metabolizmu, pomagając zmniejszyć wagę. Jednak jest także pewna pułapka: truskawki stymulują uczucie głodu, do tego swobodnie smakują z odrobiną śmietany lub jogurtu a także cukru, a to już spora liczba kcal...

Dieta truskawkowa - zasady

Dieta truskawkowa opiera się na przewadze wyłącznie jednego elementu, co niesie za sobą ryzyko niedostarczenia ciału właściwej ilości substancji wzmacniających. Ponieważ dietę truskawkową wykorzystujemy wyłącznie przez ok. 4 dni. Jeżeli świetnie ułożymy nasze menu, możemy zmniejszyć wagę choćby 2 kg. Jakie odżywcze składniki daje zbilansowana dieta truskawkowa? Truskawki znajdują się uważane za bombę witaminową, która wyrównuje wszystkie braki witamin a także soli mineralnych w naszym organizmie. Jednak zbilansowana dieta oparta wyłącznie na truskawkach nie jest zdrowa oraz zbyt błyskawicznie może przyczynić się do niewłaściwych mechanizmów w naszym organizmie. Z kolei truskawki będące odrobiną do innych, pełnowartościowych produkty, na pewno pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Truskawki posiadają bowiem:

  • kwas foliowy, który przyspiesza pracę oraz rozwoju mózgu,
  • wit. C, która pobudza układ odpornościowy oraz przyspiesza absorpcję żelaza;
  • 120 g świeżych truskawek pokrywa dzienne popyt na tę wit.,potas, który służy ciału zachować odpowiednią kondycji mięśniowa a także właściwy ilość elektrolitów wewnątrz organizmu,
  • wit. K, która uszczelnia krwionośne naczynia,
  • wit. B-5 ​​a także B-6, które polepszają zdolności skupienia a także przeciwdziałają zawrotom głowy,
  • magnez oraz wapń, które odkwaszają nasz ciało,
  • antyutleniacze, które opóźniają efekt zużycia.

Rezultaty diety truskawkowejuwolnienie żołądka z toksyn,optymalizacja perystaltyki jelit,umocnienie układu immunologicznego,rezultat odmłodzonej cery,poprawa kondycji włosów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety