Dieta Tombaka - zasady

Dieta Tombaka - zasady

Redakcja

2016-12-01

brak komentarzy

Dieta Tombaka to terapia detoksykacyjna oraz wyszczuplająca, dzięki której, przy udziale łatwych, przyjaznych technik i bez specjalnych wyrzeczeń, uwolnisz się od toksyn czy też złogów, które zatruwają ciało, a na dokładkę zgubisz parę kilogramów. Mimo iż co poniektóre z tych technik mogą budzić kontrowersje, dieta nie traci na sławie. Zobacz, jak działa dieta dr. Tombaka.

Dieta Tombaka - zasady

Dieta Tombaka to, analogicznie jak kuracja dietetyczna Montignaca, dieta niełączenia. POdczas jej stosowania nie może się połączyć białka z węglowodanami. TYmczasem białka oraz węglowodany trzeba połączyć z wyrobami neutralnymi - tłuszczami oraz produktami "żywymi", takimi jak smalec, oleje, masło i inne, oraz jarzyny (oprócz kartofli, które przynależą do zespołu węglowodanów). Przykładowo, jeżeli stosujemy na główny posiłek mięso, to zaleca się je łączyć z ogromną ilością zielonych jarzyn. Jest to najskuteczniejsze połączenie.

Dieta Tombaka - kasze bazą codziennego jadłospisu

Tombak sądzi, ze kasze muszą być bazą diety. Za najbardziej zdrowe uważa gryczaną, pszenną, kukurydzianą, jęczmienną, jaglaną, a również ryż. Muszą być ugotowane na „gęsto", bez ogromnej ilości wody oraz stanowić 1/3 codziennych pokarmów. Zaleca także specjalny sposób gotowania kasz. Na początek należy kaszę przepłukać, potem moczyć 3-4 h i w takiej samej wodzie gotować 3-5 minut. Po tym okresie do kaszy wsypujemy posiekaną cebulę oraz zawijamy, przykładowo w koc, by nie traciła ciepła oraz „dochodziła” 15-30 minut. Przed zjedzeniem wlewamy odrobinę masła albo oleju.

Po drugie: jarzyny w pięciu kolorach

Istotne miejsce w menu muszą także zajmować surówki z warzywami. Najdogodniej przygotować je z kapusty, marchwi, buraków, kopru, pietruszki, soli oraz ziołowych przypraw. Surówka musi być prosta, a najdogodniej, gdy posiada jarzyny w pięciu barwach. Należy je spożywać przed kolejnymi daniem obfitym w węglowodany oraz białka, wtenczas ich trawienie okaże się prostsze.

Dieta sokowa wg Tombaka - efektywny przepis na detoksykację

Tombak rekomenduje parę propozycji oczyszczania ciała. Jednym z nich okazuje się dieta sokowa. Ma w krótkim czasie dać rezultaty w postaci detoksu oraz utraty paru nadprogramowych kilogramów. Tombak zaleca ją zwłaszcza ludziom szczególnie zdrowym, ale zmęczonym oraz przeciążonym obowiązkami. Przy okazji działa na problemy z tym powiązane: migreny a także obstrukcje, a można ją stosować przy hemoroidach oraz owrzodzeniach żołądka.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowe odżywianieDiety