Czy picie wody pomaga schudnąć?

Czy picie wody pomaga schudnąć?

Redakcja

2016-09-02

1 komentarz

Każdy, kto stara się zgubić kilka nadprogramowych kilogramów lub po prostu chce zachować wyśnioną sylwetkę zastanawia się, czy jest jakaś składnik, który efektywnie wpływa na uzyskanie odpowiedniej wagi, nie ma skutków ubocznych i jest dość niedrogi. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemików taki składnik istnieje! To woda. Picie wody redukuje cellulit , pomaga w odchudzaniu, a także prowadzi do detoksykacji organizmu.

Woda – odchudzanie stanie się łatwiejsze niż myślisz

Osoby, które piły wodę bezpośrednio przed posiłkiem i zminimalizowały liczbę kcal straciły w okresie 12 tygodni mniej więcej 7 kilogramów. Jak im się to udało? Badacze postawili przed 24 osobami w wieku 55-75 lat zadanie: bezpośrednio przed każdym jedzeniem/posiłkiem musieli wypić dwie szklanki wody. Aby dokonać porównania badano także drugą grupę w tym samym wieku (także 24 osoby). Oba zespoły konsumowały ponadto dietetyczne dania. Po 12 tygodniach badani uczestnicy eksperymentu byli ważeni. Osoby, które piły wodę bezpośrednio przed posiłkami gubiły mniej więcej ok. 7 kg. Te, które wykorzystywały wyłącznie dietę redukcyjną gubiły mniej więcej ok. 5 kg. Czyli dwie szklanki płynu bezpośrednio przed śniadaniem, obiadem i posiłkiem wieczornym pomogły utracić średnio o 2 kg więcej!

Więcej płynu - zdecydowanie mniej kcal

Badacze zastanawiający się nad tym jak to możliwe, że woda tak błyskawicznie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej zaczęli liczyć także kalorie. Udowodniono, że wypicie 2 szklanek wiązało się z tym, że badana osoba spożywała od 75 do 90 kcal mniej wraz z każdą potrawą. - Pijąc wodę wypełniamy brzuch płynem, który nie ma kcal i redukuje ilość miejsca na jedzenie. Ludzie czują się pełni i jedzą zdecydowanie mniej - diagnozuje Brenda Davy, prof. żywienia na Virginia Tech. Mówi również, że od dawna zalecano wypijanie płynu bezpośrednio przed potrawą, by poskromić uczucie głodu, lecz jej eksperymenty potwierdziły wcześniejsze domysły.

Podsumowując: Picie wody to doskonały, tani, łatwo dostępny i sprawdzony sposób na piękną sylwetkę. Woda odchudza jednocześnie poprawiając całościowe działanie organizmu. Dlatego warto codziennie wypijać ok. 2 litrów wody, a najlepiej rozplanować swoją dzienną dawkę H2O w taki sposób, by część wypijać przed posiłkami. 


Dodaj komentarz

Komentarze

girtlermarcin

2016-10-14 07:49:45


picie wody powinno być kwestią absolutnie obowiązkową - niezależnie od tego, czy mamy schudnąć czy nie

Tabletki na odchudzanieZdrowe odżywianieDiety